סדנאות לסטודנטים

סדנאות לסטודנטים

צוות היחידה ללקויות למידה מפתח ומעביר סדנאות בתחומים מגוונים המסייעים לסטודנטים להתמודד בצורה טובה עם העומס הלימודי ולהצליח בלימודים. 
מרבית הסדנאות מתקיימות בכל הקמפוסים, כל סמסטר, עדכון על המועדים נשלחים אליכם במייל. 
הסדנאות מומלצות מאוד לסטודנטים בשנת בלימודים הראשונה ומשתתפים בה גם סטודנטים משנים מתקדמות וסטודנטים שאינם מתמודדים עם לקויות למידה אך רוצים לקבל כלים טובים ללמידה. 

 

טכנולוגיה מסייעת

טכנולוגיה מסייעת

בסדנא יילמדו תוכנות הקראה, כתיבה, תרגום, למידה, ארגון החומר הניהולי וניהול זמן. בסדנה יינתנו כלים יישומיים בקבוצה קטנה, והיא תכלול זמן תרגול והתנסות עם התוכנות השונות.

המשך קריאה >
הכנה לבחינות

הכנה לבחינות

התמודדות מיטבית עם על שלבי הלמידה השונים, אסטרטגיות לייעול שלבי הלמידה, תוך התייחסות למאפייני קורסים שונים. נעסוק בתנאים בהם אנו לומדים, ובהבדלים אינדיבידואליים שיש להתייחס אליהם. נתייחס להתמודדות עם לוח מבחנים עמוס, כיצד להתארגן ללמידה, כיצד ללמוד לבחינה וכיצד לתפקד בצורה מיטבית במהלכה. 

המשך קריאה >
ארגון וניהול זמן

ארגון וניהול זמן

בסדנה תלמדו כיצד להתמודד עם לוח זמנים עמוס וכיצד לנתב בין עבודות שיעורים ומבחנים. בנוסף תכירו עקרונות לניהול וארגון זמן (בחירת כלי עבודה, הכנת רשימת מטלות, תיעדוף משימות, ובניית לו"ז שבועי) באופן שיאפשר לשלב את כל המרכיבים החיוניים לכם- למידה, תעסוקה, פנאי.   

המשך קריאה >
LYX- הקלדה מתמטית

LYX- הקלדה מתמטית

סדנת כתיבה בתוכנת LYX, להקלדה נוחה של משוואות מתמטיות. במסגרת הסדנה נכיר את התוכנה ואת השימוש בה, נלמד את הכלים הבסיסיים וקיצורי הדרך ונתרגל כתיבה של משוואות.

המשך קריאה >
כתיבה אקדמית

כתיבה אקדמית

כתיבה הינה מיומנות מורכבת לא כל שכן עבור סטודנטים בעלי לקויות למידה/הפרעת קשב. הסדנה תעסוק בתהליכי כתיבה באופן רחב ובייחודו של סגנון הכתיבה האקדמית. במהלכה יילמדו אסטרטגיות שונות לשיפור תהליכי הכתיבה ואיכות התוצרים הכתובים. 

המשך קריאה >
מיינדפולדנס

מיינדפולדנס

קשיבות (mindfulness) היא כלי באמצעותו אנחנו מתאמנים בלהיות נוכחים יותר ברגע, לומדים לעצור ולהתבונן מזווית לא שיפוטית, לאמן את הקשב שלנו ולהתמודד טוב יותר עם אתגרי החיים. 

המשך קריאה >