מסמכים

אודות היחידה

אודות היחידה

 

סטודנטים רבים מתקבלים לאוניברסיטה אך מתקשים למצות את יכולותיהם הלימודיות והאישיות בשל קשיים כלכליים, אישיים, לימודיים, ו/או חברתיים, כמו גם קושי בשילוב לימודים עם חיי משפחה ומחויבויות נוספות. לצדם קיימות אוכלוסיות ייחודיות שלהן התמודדות זו קשה אף יותר, כגון: סטודנטים מהחברה הערבית, סטודנטים בוגרי החינוך החרדי, עולים חדשים, יוצאי אתיופיה, ותושבי פריפריה.

הורות ומגדר

אודות

השילוב של ההורות עם הלימודים האקדמיים יכול להערים לעיתים קשיים. בשנים האחרונות האוניברסיטה מרחיבה ללא הרף את השירותים שהיא מספקת לאוכלוסייה זו בכל הקמפוסים - בצורת תינוקיות (מעונות המותאמים במיוחד לסטודנטים הורים),חדרי הנקה, משטחי החתלה ועוד.
רכזת מגדר והורות היא הכתובת עבורכם לקבלת מידע בנושא, לשאלות על זכויות וחובות, טיפול בבעיות ובבקשות.

שעות קבלה:

להגשת בקשות או בירור מידע יש לפנות באמצעות פניה בכתב

היחידה למעורבות חברתית

חזון היחידה למעורבות חברתית

​חזון היחידה למעורבות חברתית הוא להיות מגדלור  המקדם חיבור ומפגש בלתי-אמצעי בין האוניברסיטה העברית לקהילות המגוונות ביניהן היא שוכנת, באמצעות פעילויות המהוות חלק  בלתי נפרד מהמסלול הסטודנטיאלי. היחידה פועלת בלב האוניברסיטה העברית, ומהווה בית לתכניות ופעילויות חברתיות מגוונת, הפתוחות בפני סטודנטים המגיעים מרקע מגוון, למטרות העשרה, התפתחות אישית, אקדמית ומקצועית. 

השכלה אקדמית נתמכת

 

תכנית תמיכה לסטודנטים עם מגבלה עקב בעיה נפשית. התכנית כוללת ליווי ותמיכה אישית (ללא צורך בחשיפה) ומסייעת בהתמודדות עם קשיים שעולים במהלך שנת הלימודים. 
הליווי ניתן באמצעות סטודנטים חונכים במסגרת של עד ארבע שעות שבועיות.

השכלה אקדמית נתמכת

 

תכנית תמיכה לסטודנטים עם מגבלה עקב בעיה נפשית. התכנית כוללת ליווי ותמיכה אישית (ללא צורך בחשיפה) ומסייעת בהתמודדות עם קשיים שעולים במהלך שנת הלימודים. 
הליווי ניתן באמצעות סטודנטים חונכים במסגרת של עד ארבע שעות שבועיות.

התמחות בפסיכולוגיה קלינית -השירות הפסיכולוגי של האוניברסיטה העברית

 

 

 

השירות הפסיכולוגי באוניברסיטה העברית מודיע על הרשמה להתמחות בפסיכולוגיה קלינית - תשפ"ב 

השירות הינו מוסד קליני אמבולטורי לטיפול במבוגרים, ומוכר להתמחות קלינית על ידי משרד הבריאות משנת 1979. אוכלוסיית הפונים מורכבת ברובה מסטודנטים של האוניברסיטה העברית . תכנית ההתמחות פתוחה לבעלי תואר מ.א. בפסיכולוגיה קלינית.

 

ההכשרה:

שלוש שנים מ –09.22 עד 09.25  מסגרת ההתמחות היא חצי משרה (20 ש"ש).

 

ועדת ערעורים לענייני שכר לימוד

נוהל ועדת ערעורים לענייני שכר לימוד

 

כללי

לעיתים מגיעות פניות של תלמידים לשינוי חיוב כספי של שכר לימוד בגין ביטול לימודים, ביטול קורסים ללא ציון סופי, ביטול תקורה או הגשת עבודה באיחור, וזאת מסיבות שונות. לשם כך הוקמה ועדת ערעורים לענייני שכר לימוד (להלן: "הוועדה") שמטרתה לדון בבקשות אשר מוגשות בהקשר זה. יש להדגיש, כי מטרת הוועדה היא לדון בבקשות שעניינן נסיבות חריגות ובלתי צפויות, ולא בבקשות שנומקו בטעמים אחרים.

מטרתו של נוהל זה היא להסדיר את הנושא.

יצירת קשר

הר הצופים

כתובת: מעונות רזניק בניין 10 קומה שלישית. שעות פתיחה: ימים א' ב׳ ד׳ ה' מ-8:30 עד 14:00.

שעת קבלה בתיאום מראש

פרטי התקשרות:
דוא"ל: psyserv@mail.huji.ac.il

אדמונד י. ספרא

מרכז תמיכה לסטודנטים (ליד בית הכנסת)

שעת קבלה בתיאום מראש

פרטי התקשרות:
דוא"ל: psyserv@mail.huji.ac.il

*נא לציין במייל פנייה לקמפוס אדמונד י. ספרא.

ליקויי למידה והפרעת קשב

היחידה לאבחון ולתמיכה בסטודנטים עם ליקויי למידה והפרעת קשב וריכוז

יחידת האבחון והתמיכה בסטודנטים עם לקויי למידה והפרעות קשב מעניקה שירותי אבחון, ייעוץ, סיוע ותמיכה לסטודנטים עם לקויי למידה והפרעות קשב במהלך לימודיהם האקדמיים.
היחידה מציעה סביבה מקבלת, תומכת ומבינה עבור סטודנטים עם ליקויי למידה והפרעות קשב ופועלת תוך אמונה, כי בעזרת תמיכה, הדרכה וליווי מקצועי, סטודנטים עם הפרעות קשב ולקויי למידה הופכים ללומדים עצמאיים ומצליחים, והקשיים אינם מהווים עבורם חסם להצלחה.