מסמכים

אודות היחידה

אודות היחידה

 

סטודנטים רבים מתקבלים לאוניברסיטה אך מתקשים למצות את יכולותיהם הלימודיות והאישיות בשל קשיים כלכליים, אישיים, לימודיים, ו/או חברתיים, כמו גם קושי בשילוב לימודים עם חיי משפחה ומחויבויות נוספות. לצדם קיימות אוכלוסיות ייחודיות שלהן התמודדות זו קשה אף יותר, כגון: סטודנטים מהחברה הערבית, סטודנטים בוגרי החינוך החרדי, עולים חדשים, יוצאי אתיופיה, ותושבי פריפריה.

הורות ומגדר

אודות

השילוב של ההורות עם הלימודים האקדמיים יכול להערים לעיתים קשיים. בשנים האחרונות האוניברסיטה מרחיבה ללא הרף את השירותים שהיא מספקת לאוכלוסייה זו בכל הקמפוסים - בצורת תינוקיות (מעונות המותאמים במיוחד לסטודנטים הורים),חדרי הנקה, משטחי החתלה ועוד.
רכזת מגדר והורות היא הכתובת עבורכם לקבלת מידע בנושא, לשאלות על זכויות וחובות, טיפול בבעיות ובבקשות.

היחידה למעורבות חברתית

חזון היחידה למעורבות חברתית

​חזון היחידה למעורבות חברתית הוא להיות מגדלור  המקדם חיבור ומפגש בלתי-אמצעי בין האוניברסיטה העברית לקהילות המגוונות ביניהן היא שוכנת, באמצעות פעילויות המהוות חלק  בלתי נפרד מהמסלול הסטודנטיאלי. היחידה פועלת בלב האוניברסיטה העברית, ומהווה בית לתכניות ופעילויות חברתיות מגוונת, הפתוחות בפני סטודנטים המגיעים מרקע מגוון, למטרות העשרה, התפתחות אישית, אקדמית ומקצועית. 

השכלה אקדמית נתמכת

 

תכנית תמיכה לסטודנטים עם מגבלה עקב בעיה נפשית. התכנית כוללת ליווי ותמיכה אישית (ללא צורך בחשיפה) ומסייעת בהתמודדות עם קשיים שעולים במהלך שנת הלימודים. 
הליווי ניתן באמצעות סטודנטים חונכים במסגרת של עד ארבע שעות שבועיות.

השכלה אקדמית נתמכת

 

תכנית תמיכה לסטודנטים עם מגבלה עקב בעיה נפשית. התכנית כוללת ליווי ותמיכה אישית (ללא צורך בחשיפה) ומסייעת בהתמודדות עם קשיים שעולים במהלך שנת הלימודים. 
הליווי ניתן באמצעות סטודנטים חונכים במסגרת של עד ארבע שעות שבועיות.

ועדת ערעורים לענייני שכר לימוד

נוהל ועדת ערעורים לענייני שכר לימוד

 

כללי

לעיתים מגיעות פניות של תלמידים לשינוי חיוב כספי של שכר לימוד בגין ביטול לימודים, ביטול קורסים ללא ציון סופי, ביטול תקורה או הגשת עבודה באיחור, וזאת מסיבות שונות. לשם כך הוקמה ועדת ערעורים לענייני שכר לימוד (להלן: "הוועדה") שמטרתה לדון בבקשות אשר מוגשות בהקשר זה. יש להדגיש, כי מטרת הוועדה היא לדון בבקשות שעניינן נסיבות חריגות ובלתי צפויות, ולא בבקשות שנומקו בטעמים אחרים.

מטרתו של נוהל זה היא להסדיר את הנושא.

ליקויי למידה והפרעת קשב

היחידה לאבחון ולתמיכה בסטודנטים עם ליקויי למידה והפרעת קשב וריכוז

יחידת האבחון והתמיכה בסטודנטים עם לקויי למידה והפרעות קשב מעניקה שירותי אבחון, ייעוץ, סיוע ותמיכה לסטודנטים עם לקויי למידה והפרעות קשב במהלך לימודיהם האקדמיים.
היחידה מציעה סביבה מקבלת, תומכת ומבינה עבור סטודנטים עם ליקויי למידה והפרעות קשב ופועלת תוך אמונה, כי בעזרת תמיכה, הדרכה וליווי מקצועי, סטודנטים עם הפרעות קשב ולקויי למידה הופכים ללומדים עצמאיים ומצליחים, והקשיים אינם מהווים עבורם חסם להצלחה.

מכינת בוגרים

אתר מכינת הבוגרים

 

מכינת הבוגרים נמצאת בירושלים ומהווה חלק מקמפוס הר הצופים של האוניברסיטה העברית. המכינה פועלת במסגרת היחידה לשוויון הזדמנויות בדיקנט הסטודנטים שבאוניברסיטה העברית, המכינה מקיימת לימודים להשלמת בגרות מלאה תוך שימת דגש על נושאים חברתיים וליווי אישי לכל תלמיד.

המכינה מיועדת לתלמידים חסרי תעודת בגרות ו/או בעלי תעודת בגרות חלקית שלא סיימו את לימודיהם התיכוניים בהצלחה, במטרה לאפשר הזדמנות נוספת להשתלבות בעולם האקדמי.