נגישות

אודות

יחידת הנגישות של האוניברסיטה העברית פועלת במטרה להפוך את האוניברסיטה העברית לזירה שיוויונית ונגישה עבור אוכלוסיות מגוונות של סטודנטים. היחידה מספקת שרות לסטודנטים, המתמודדים עם מגבלות שונות - פיסיות, נפשיות, חושיות ובריאותיות. במסגרת פעילות היחידה ניתן לקבל מידע וסיוע בכל הנוגע לזכויות סטודנטים עם מוגבלות באוניברסיטה ומחוצה לה.

תחומי הפעילות של יחידת הנגישות מול הסטודנטים:

  • סיוע בסנגור עצמי, תיווך לגורמים שונים באוניברסיטה (מרצים, מזכירויות ועוד).
  • הכוונה לגורמי אבחון או טיפול ולשירותים רלוונטיים נוספים באוניברסיטה ומחוצה לה, במידת הצורך.
  • ייעוץ בנושאי טכנולוגיה מסייעת (מכשירי FM, ציוד ארגונומי ותוכנות מסיעות).
  • מתן המלצות להתאמות בבחינות על סמך אישורים רפואיים.
  • שיתוף פעולה עם המוסד לביטוח לאומי ומשרד הביטחון, וסיוע במימוש זכויות לקבלת שירותי עזר (חונכות, שיעורי עזר, תמלול ועוד).

ניתן לפנות ליחידת הנגישות לגבי בעיות נוספות כמו תנאי דיור מיוחדים במעונות, חניות ונושאים אחרים המתעוררים בעקבות קשיי נגישות.

כניסה לקמפוסים לסטודנטים שמבחינה רפואית אין באפשרותם להתחסן

 

סמסטר ב' נפתח השבוע ואנו נערכים ללמידה בכיתות. לפי הנחיות משרד הבריאות, הכניסה לכיתות מוגבלת למי שברשותם תו ירוק והכניסה לקמפוס תותר גם למי שברשותם בדיקה שלילית עדכנית.

סטודנטים שבשל סיבה רפואית אינם יכולים להתחסן, יהיו זכאים לקבל ערכת בדיקת קורונה מהירה על חשבון האוניברסיטה, לשם הצגת בדיקה שלילית עדכנית בכניסתם לקמפוס.

לשם קבלת האישור לקבלת ערכות הבדיקה, יש להגיש בקשה ליחידת הנגישות בדיקנט הסטודנטים, בצירוף אישור רפואי, חתום על-ידי רופא/ה, שמאשר כי קיימת מניעה רפואית להתחסן (אין די בהמלצה שלא להתחסן).

 

לשם קבלת האישור לקבלת ערכות הבדיקה, יש להגיש בקשה בטופס הבא ליחידת הנגישות בדיקנט הסטודנטים, בצירוף אישור רפואי, חתום על-ידי רופא/ה, שמאשר כי קיימת מניעה רפואית להתחסן (אין די בהמלצה שלא להתחסן).

סטודנט שקיבל אישור מועדת חריגים יוכל לקבל את הערכות לבדיקה מהירה ביחידת שירותי המשרד בקמפוס בו הוא לומד החל מיום ראשון 4.4.2021

משמע – ליום ראשון, נדרש לבצע בדיקת קורונה ביום שישי/שבת בתחנות הבדיקה של מד"א / פיקוד העורף / קופות חולים ולהגיע עם הבדיקה בראשון.

את הבקשות ניתן להגיש עד ה19/4

 

הר הצופים- negishut@savion.huji.ac.il

עין כרם וספרא - accessibilitysafra@savion.huji.ac.il

פקולטה לחקלאות- accessibilityagri@savion.huji.ac.il

 

 

נוהל אישור בחינה מהבית עבור סטודנטים בסיכון  

סטודנט שנמצא במצב סיכון מוגבר במקרה של הידבקות בנגיף קורונה, הוא מי שמתקיים בו לפחות אחד המאפיינים הבאים:

1.      מחלה כרונית שבגינה הוא בסיכון מוגבר כאמור (למשל, מחלות לב, סוכרת, יתר לחץ דם, אסטמה)

2.      דיכוי המערכת החיסונית בעקבות טיפול תרופתי או סיבות אחרות.

סטודנט שמבקש הכרה בכך שהוא בסיכון מוגבר כאמור, יפנה בבקשה מנומקת אל יחידת הנגישות עד לתאריך 28.6, בצירוף מסמכים רפואיים שמעידים על הסיכון וקביעת הרופא המטפל כי הוא נמצא בסיכון מוגבר במקרה של הידבקות בנגיף קורונה, ובגין כך מוטב שלא יגיע לבחינה בקמפוס.

הבקשה תיבדק ביחידת הנגישות על בסיס מסמכים רפואיים.

סטודנט שיוכר כמי שנמצא בסיכון מוגבר, היחידה האקדמית תאפשר לו להיבחן מחוץ לקמפוס, בדרך שתקבע היחידה האקדמית, ייתכנו שינויים במתכונת הבחינה בהתאם לשיקול המרצה .

** במצבים שבהם בני המשפחה של הסטודנט נמצאים בסיכון, הסטודנט יוכל להתגורר בתקופת הבחינות במעונות, ניתן להגיש בקשה ליחידת המעונות.

 

 

כמו כן, יחידת הנגישות פועלת בשיתוף פעולה עם תכנית ,תעסוקה שווה המסייעת לסטודנטים המוכרים מעל 20% נכות ומעלה להשתלב בתעסוקה ו/או למצוא התמחות. לפרטים נוספים

לנוחיותכם, ניתן לערוך סיור וירטואלי בקמפוסים השונים - לסיוע בהתמצאות, בחינת מעברים נגישים, והכרות עם שטחי הקמפוסים
עבור הסטודנטים עם קשיי ניידות הלומדים בקמפוס הר-הצופים, מוצגת מפת מסלולים נגישים בקמפוס הר הצופים.

מוקד תקלות

לטיפול נקודתי בפניות הנוגעות לתקלות במעליות, מעלונים, שירותי נכים וכדומה:
לפנייה טלפונית:
בירושלים (קמפוסים אדמונד י. ספרא, הר הצופים, עין כרם): 02-5884030, 02-5884410
רחובות (פקולטה לחקלאות): 08-9489342
לפניות דרך האתר 

 

 

שוויון זכויות לסטודנטים עם מוגבלויות באוניברסיטה העברית

 

אנו מעוניינים לעדכן אתכם בפעילות של האוניברסיטה ביום חמישי, 3.12, היום הבינלאומי לקידום שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות.

ביום זה הובילו נציגים מהאוניברסיטה העברית כנס בנושא "עתיד נגיש באוניברסיטה" שמטרתו להעלות את המודעות החברתית לצרכים ולזכויות של סטודנטים עם מוגבלויות ולקדם מהלכים מדיניים שיאפשרו תקצוב תואם עבור יישום השוויון במוסדות להשכלה גבוהה בישראל. בכנס נכחו מאות אנשים וביניהם אנשי מקצוע בתחום הנגישות וההשכלה הגבוהה וכן בעלי משרות מפתח אשר ביכולתם ובעזרתם נוכל לקדם סביבה לימודית שוויונית עבור סטודנטים עם מוגבלויות- ח"כ זאב אלקין- שר ההשכלה הגבוהה ופרופ' יפה זילברשץ- יו"ר הועדה לתכנון ותקצוב במועצה להשכלה גבוהה. ארבעה סטודנטים עם מוגבלויות שלומדים בעברית סיפרו על ההתמודדות האישית שלהם ועוררו השראה בקרב הנוכחים.

בנוסף, האוניברסיטה העברית הצטרפה ליוזמת "לילה סגול" העולמית- מדי שנה בניינים בולטים ברחבי העולם נצבעים בצבע סגול לציון היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלויות. השנה האוניברסיטה העברית האירה את בניין תומר בקמפוס הר הצופים.

 

אנו רואים בכלל הסטודנטים של האוניברסיטה העברית מוקד חשוב בעשייה לטובת העלאת המודעות וקידום השוויון עבור סטודנטים עם מוגבלויות ולשם כך מקדמים יוזמה של מעגלי שיח בהם שותפים סטודנטים עם ובלי מוגבלויות. הודעה על כך תצא תפורסם בקרוב, למעוניינים ניתן ליצור קשר במייל הנגישות negishut@savion.huji.ac.il

 

  • זרקור סגול