רווחת הסטודנט

המגזר השלישי

מרכז וראייטי ירושלים

כתובת: דיסקין 17, רחביה, ירושלים

טלפון: 02-5391911

אתר העמותה: http://www.variety-jerusalem.org.il/

מרכז וראייטי ירושלים משמש משנת 1994 בית חם לילדים בעלי צרכים מיוחדים בגילאי 7 חודשים ומעלה ובני משפחותיהם. המרכז פועל לקדם את זכותו של כל ילד למירב ההזדמנויות למיצוי כישרונותיו ויכולותיו ולקידום השתלבותו בחברה. כ-700 ילדים משתלבים מדי מדי שבוע בפעילויות השונות המתקיימות במרכז: גני ילדים המשלבים ילדים רגילים וילדים עם צרכים מיוחדים, מועדונית במסגרתה מתקיימים חוגי העשרה, מרכז "צמיחה" המעניק שירותי אבחון והוראה מתקנת בשילוב עם מרפאה להתפתחות הילד, חדר סנוזלן חדשני - חדר לגרייה רב חושית, משחקייה וקייטנות.

 Facebook

 

שמחה לילד

כתובת: הרצל 12, קריית משה, ירושלים

טלפון: 02-6527007

אתר העמותה: http://www.simchalayeled.org.il/

העמותה מסייעת לילדים החולים במחלות כרוניות, גנטיות וילדים המשתקמים מתאונות דרכים ופיגועים. פרויקט מרכזי של העמותה הינו הפרויקט חונכות. מטרתה ללוות את הילד דרך "אח/אחות גדול/ה", לספק לו מעגל חברתי וכל הכרוך בפעילויות ובהזדמנויות חברתיות הקריטיות בגיל זה, דבר אשר נמנע לעיתים מילדים אלו עקב מצבם הבריאותי. (השתייכות לקבוצה, מחנות, טיולים וכד') בנוסף אנו בקשר רציף עם המשפחות ומשתדלים לתת מענה לצרכיהם השונים. כמו כן לעמותה מספר פרויקטים בבתי חולים בארץ כגון: פרויקט שמירה, עבודה בבוקר של בנות שירות דרך ביה"ס של הביה'ח, מסיבות סביב חגים ואירועים, ימי הולדת, קבלות שבת ועוד.

 Facebook

 

צעירים במרכז

כתובת: שבטי ישראל 22

טלפון: 02-6232224

אתר העמותה: http://www.jcya.org.il/

צעירים במרכז, הינו ארגון עירוני, ללא מטרות רווח. המספק שירותים לצעירים בגילאי 20-35. הכוונה לעולם העבודה, הכוונה להשכלה גבוהה, עזרה במציאת מלגות, הכוונה לחיילים משוחררים, קורסים מסובסדים, תחום עולים, מעורבות חברתית ותרבות ופנאי.

Facebook 

 

מוזאיקה - המרכז ליישוב סכסוכים בהסכמה

כתובת: דרך בית לחם 152, ירושלים.

טלפון: 026732122

אתר העמותה: http://www.mosaica-gishur.org.il/

רקע ותיאור כללי מרכז מוזאיקה ליישוב סכסוכים בהסכמה הנו אחד מתוך שלושה מרכזים הפועלים בחסות ארגון העל של מוזאיקה, העוסק בתחומי דת, חברה ומדינה. המרכז ליישוב סכסוכים בהסכמה שואף לספק גישה חדשה ליישוב סכסוכים המבוססת על ערכים יהודיים מסורתיים אוניברסאליים: כבוד הדדי, פיוס וצדק. פעילות המרכז עוסקת בבניית גשרים בין יחידים וקהילות באמצעות שיח והבנות בין הצדדים. מהו גישור? הגישור הינו הליך בו הצדדים פותרים את הסכסוך שלהם באמצעות מגשר בעל הכשרה וניסיון, המסייע לתהליך התקשורת ולהבנה בין הצדדים. דבר המאפשר לצדדים להגיע לפתרון הרצוי להם.

 

 

עמותת שק"ל

כתובת: יד חרוצים 11, ירושלים

טלפון: 02-672-0157

אתר העמותה: http://www.shekel.org.il/

שק"ל חרתה על דגלה לפתח שירותים קהילתיים מקצועיים לאנשים עם צרכים מיוחדים ברחבי הארץ על מנת לאפשר לכל לקוח ליהנות מאיכות חיים גבוהה תוך שילוב בקהילה הטבעית בה הוא או היא נמצאים. שק"ל מפעילה מגוון רחב של שירותים לאנשים ממגזרים שונים, ועם צרכים מיוחדים מגוונים. על מנת להבטיח את המקצועיות של השירותים השונים ואת איכותם, מעסיקה שק"ל מגוון רחב של אנשי מקצוע מדיסציפלינות שונות.

 Facebook

 

מרכז תרבות העמים – מינהל קהילתי

כתובת: עמק רפאים 12, ירושלים

טלפון: 02-5664144

אתר העמותה: http://www.m-tarbut.org.il/

מרכז תרבות העמים-הפך להיות מינהל קהילתי בשנת 2001 ומאז משרת את השכונות "גינות העיר"-רחביה, טלביה, קטמון הישנה, ימין משה, מושבה גרמנית ומושבה יוונית. יחד עם התושבים נקבע חזון למרחב גינות העיר; מעצבים יחד את עתידנו תוך: סולידריות חברתית. שמירה על פלורליזם תרבותי, דתי ולאומי. דיאלוג והסדרים מוסכמים בין הגורמים המושפעים והמשפיעים. איזון בין פיתוח ושימור שמירה על זהות שכונתית תרומה לעיצוב פניה של העיר כולה.

 

 

ע"ר שלובים

כתובת: 

טלפון: 08-6845595

אתר העמותה: 

שלובים הוקמה בשנת 2004 ופועלת ע"י אנשי חינוך אשר נרתמו למען קידום שוויון הזדמנויות . העמותה פועלת לשילוב ילדים בסיכון בחברה וליצירת שוויון בין מגזרים. הפעילות מופנית לאזורים הזכאים לאפליה מתקנת במרכז ובדרום. פעילותנו אשר מתבצעות בגני ילדים ובבתי ספר בעיירות פיתוח ובשכונות מצוקה סייעו לילדים רבים משכבות המצוקה להצליח להתגבר על קשיים מעכבים ולהיות מעורים ומסוגלים לבטא את כישוריהם וצורכיהם האישיים. מערכות החינוך בישובים ובשכונות מצוקה, סובלים מדלות וקשיים אשר יוצרים פערים הולכים וגדולים בתוך החברה.

 

 

מרכז יעוץ לאישה

כתובת: רח' הרב אש"י 4, ירושלים

טלפון: 02-6785210

אתר העמותה: http://www.ccw.org.il/

מרכז יעוץ לאישה הינו עמותה ללא כוונות רווח המתמחה בטיפול נפשי פרטני, זוגי וקבוצתי לנשים בהיבט פמיניסטי. המרכז נוסד בשנת 1988 ע"י קבוצה של נשות מקצוע בתחום בריאות הנפש. כיום מטופלות בו כ- 300 נשים מדי שבוע, על ידי צוות קליני המונה כ- 30 פסיכולוגיות קליניות, עובדות סוציאליות קליניות, פסיכותרפיסטיות, יועצות חינוכיות ופסיכיאטריות. איכות הטיפול שהמרכז נותן היא מהגבוהים בארץ. למרכז שני סניפים – ברמת-גן ובירושלים. המרכז פועל לקידום והעצמה של נשים מכל שכבות החברה ולכן הטיפול ניתן בתשלום מדורג ובהתאם ליכולתה הכלכלית של כל פונה.

 

 

ויצו ירושלים – בית ספר למנהיגות פוליטית חברתית לנשים

כתובת: רח' מאפו 1 ירושלים

טלפון: 02-6253641

אתר העמותה: http://www.leadership-school.co.il/

בית הספר למנהיגות פוליטית חברתית לנשים הוקם בויצו ירושלים בשנת 1999 כתוצאה מהעדר בולט של נשים כמנהיגות בזירה הציבורית והפוליטית בישראל. בעקבות הצלחת תכנית הלימודים של המחזור הראשון הוקמו מרכזים נוספים בבאר שבע, בחיפה ובקרית שמונה. המטרות העיקריות של הפרויקט הן: • השגת שוויון בייצוג נשים בתחומים בעלי חשיבות ציבורית ופוליטית • יצירת מחויבות של הבוגרות בקידום סוגיות חברתיות ופמיניסטיות • יצירת רשת של נשים החולקות קשרים חברתיים ומקצועיים • הגברת המודעות החברתית והפוליטית בנושאי מעמד האישה בישראל בחודש אוקטובר 2007 נפתח מחזור הלימודים השמיני של בית הספר.

 

 

עמותת מחויבות לשלום ולצדק חברתי

כתובת: רח' המעלות 7, ירושלים

טלפון: 026222148

אתר העמותה: http://www.commitment.org.il/

עמותת מחויבות לשלום ולצדק חברתי הוקמה בשנת 1998 במטרה לחזק את הקשר בין שלום וצדק חברתי ולפעול לקידום כל אחת מהמטרות הללו. קולה של מחויבות הוא קול ייחודי, בהתמקדותה בצומת בו נפגשים נושאי השלום ונושאי הצדק החברתי ובתלות שבניהם. במסגרת זאת עוסקת מחויבות בבעיית האבטלה כבעיה לאומית, חברתית וכלכלית ובסיוע למובטלים באמצעות "מוקד זכויות מובטלים". מאז הקמתו ועד היום פנו אל המוקד אלפי מובטלים ומובטלות בכל רחבי הארץ. המוקד נמצא בירושלים, והוא מפעיל שלוחות בשפות רוסית, ערבית ועברית.

 

 

המרכז הישראלי לטיפול בפסיכוטראומה

כתובת: רח' שמריהו לוין 59, ירושלים

טלפון: 02-6449666

אתר העמותה: http://www.traumaweb.org/

המרכז הישראלי לטיפול בפסיכוטראומה הוקם בשנת 1989 כפרויקט של בית חולים הרצוג - מרכז לטנר בירושלים. המרכז הוקם כדי לתת מענה לאוכלוסיה גדלה של נפגעי פסיכוטראומה בישראל (המוערכת בכ-9% מהאוכלוסיה הסובלים מ-PTSD, פי שלוש מאשר בארה"ב ובמדינות מערביות). כיום, המרכז הישראלי לטיפול בפסיכוטראומה הוא מרכז בעל שם עולמי במחקר וטיפול בטראומה בארץ ובעולם.

 Facebook

 

"אנוש" העמותה הישראלית לבריאות הנפש

כתובת: רח' שלום יהודה 29, ירושלים

טלפון: 02-6724723

אתר העמותה: http://www.enoshjlm.org.il
"אנוש" העמותה הישראלית לבריאות הנפש המספקת שירותים שלשיקום חברתי לנפגעי נפש בקהילה. בירושלים חיים כ – 12,000 אנשים המתמודדים עם מחלות נפש. דבר לא מאפיין אוכלוסייה זו זולת העובדה שכל אחד מאתנו ומבני בתינו עשוי להימנות עליה. נפגעי נפש הם בין האוכלוסיות הנזקקות ביותר של החברה הישראלית. בנוסף להתמודדות עם מחלת הנפש אוכלוסייה זו נאבקת בבדידות חברתית ועוני. היא מתקיימת, בדרך כלל, רק מקצבת נכות. בסניף "אנוש" בירושלים חברים כ- 300 נפגעי נפש הנהנים ממועדונים חברתיים, תכנית של דיור מוגן, מרכז אומנויות, , השכלה נתמכת ועוד.

 

 

רעות – "דלת פתוחה"

כתובת: התקופה 24/3

טלפון: 02-6480685

אתר העמותה: http://www.opendoor.org.il/

"רעות - דלת פתוחה": המקום בו נפגשות אהבה, קירבה ונכות גופנית. זהו מרכז שהוקם עבור צעירים עם נכות גופנית או חושית (חרשים, לקויי שמיעה, עיוורים) ומחלות כרוניות, המחפשים דרך ליצור קשר, להכיר חברים, למצוא בן או בת זוג, ולממש את זכותם לאהבה ולשייכות כמו כל בני גילם. ב"רעות- דלת פתוחה" עומד לרשות כצוות רב מקצועי המתמחה בהדרכה וייעוץ בתחומים של התבגרות, זוגיות ומיניות.

 

 

פר"ח

כתובת: האוניברסיטה העברית - הר הצופים, בניין מכיקו חדר 461

טלפון: 1-599-550-500

אתר העמותה: http://www.perach.org.il/

מלגות פר"ח מוענקות לסטודנטים על מנת שיעבירו פעילויות חינוכיות למגוון רחב של אוכלוסיות.

 Facebook

 

עמותת החוט המשולש

כתובת: דרך החורש 49, ירושלים

טלפון: 02-6254027  

אתר העמותה: http://www.meshulash.org/HTMLs/Home.aspx

עמותת החוט המשולש פועלת משנת 1999 למען נוער וצעירים בסיכון בירושלים. העמותה ממוקמת במרכז ירושלים, סמוך לכיכר ציון - נקודה מרכזית בציר ההסתובבות של הנוער, ומשמשת כבית חם למאות בני נוער בסיכון.

העמותה מפעילה 3 פרויקטים עיקריים בירושלים :

פרויקט "הבית החם" - הינו מועדון לבני נוער בסיכון בגילאי 13-24
הבית החם פועל בין השעות 15:00 - 23:00 ומאפשר למאות בני נוער לקבל ארוחת צהריים וארוחת ערב חמה. בבית מתקיימים חוגי העשרה - אומנות, מוסיקה ומחשבים. מלבד הפעילויות הקבועות, נמצאים מדי ערב 2 מדריכים המעניקים לכל נערה ונערה תמיכה , ואוזן קשבת ופינה חמה.

 

 

היחידה למעורבות חברתית באוניברסיטה העברית

כתובת: אוניברסיטה העברית, הר הצופים

טלפון: 02-5880271/5882392

אתר העמותה: http://studean.huji.ac.il/

היחידה למעורבות חברתית פועלת מטעם דיקן הסטודנטים באוניברסיטה העברית. היחידה שמה במוקד ההתייחסות את הפערים החברתיים, החינוכיים והכלכליים בחברה הישראלית. מתוך תפיסה זו מפעילה היחידה פרויקטים שונים המשלבים מעורבות חברתית של סטודנטים בשני מישורים: המישור המעשי והמישור העיוני. במישור המעשי משתלבים הסטודנטים הפועלים ביחידה בפעילויות חברתיות מגוונות, דוגמת חניכת בני נוער, מתן ייעוץ בלשכות רווחה, השתלבות בארגונים חברתיים שונים וכדומה. במישור העיוני לוקחים הסטודנטים חלק בקבוצות דיון העוסקות בבעיות שונות של החברה הישראלית, תוך עידוד חשיבה ביקורתית והעמקת הידע וההבנה בסוגיות חברתיות בוערות.

 

 

מנו"ע

כתובת: 

טלפון: 02-5605289

אתר העמותה: http://www.manoa.org.il/

מנו"ע, מטה נוער לשינוי חברתי, קם במכון ון ליר בירושלים במסגרת תכנית "נוער לשינוי חברתי", במטרה לעודד בני נוער לפעול לשינוי חברתי ולסייע להם בפעילותם. המטה הוקם מתוך אמונה כי לבני הנוער בישראל יש הכוח והיכולת להשפיע על המציאות שבה הם חיים. השפעה זו תיתכן רק אם בני הנוער יהיו מודעים לכלים האזרחיים העומדים לרשותם כאזרחים בחברה דמוקרטית, יידעו להשתמש בכלים אלה בתבונה וביעילות, ויאמינו ביכולתם ליצור שינוי חברתי. במטה פעילים בני נוער מבתי ספר שונים בירושלים ומאוכלוסיות מגוונות: ערבים ויהודים, דתיים וחילונים.

 

 

"אישה לאישה" - המקלט לנשים מוכות בירושלים

כתובת: 

טלפון: 

אתר העמותה: http://www.jerusalemshelter.org.il/

המקלט לנשים מוכות בירושלים, הוקם על ידי עמותת "אישה לאישה" בשנת 1982. המקום פועל בחסות ופיקוח משרד העבודה והרווחה. המקלט פועל למען רווחתן של נשים קורבות לאלימות של בן זוגן, ולילדיהן, אשר גדלו בצל האלימות ונפגעו ממנה במישרין או בעקיפין. המקלט מעניק מחסה ובטחון פיזי ונפשי לכל אישה ללא הבדל דת, גזע, לאום, גיל, השכלה ומצב כלכלי. הנשים מופנות ע"י שירותי הרווחה, המשטרה, חדרי מיון ומרכזי חירום. הנשים מגיעות מכל חלקי הארץ. מטרת העמותה לפעול כנגד תופעת האלימות במשפחה - טיפול ישיר מיידי ולאורך זמן בנשים ובילדיהן, קורבנות לאלימות בביתם. חינוך - העלאת מודעות חברתית ושינוי מדיניות.

 Facebook

 

עמותת בית לכל ילד בישראל

כתובת: יד חרוצים 4, ירושלים

טלפון: 02-6333372

אתר העמותה: www.baityeled.org.il

עמותת בית לכל ילד בישראל הוקמה בשנת 1988 , ייעודה הוא קידום שירותי חברה ורווחה, עם דגש על תחום ילדים בסיכון. העמותה פועלת בירושלים ומפעילה מגוון רחב של תוכניות בתחום זה .

 

 

הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות

כתובת: רח' הסורג 2, ירושלים

טלפון: 02-6250502

אתר העמותה: http://www.joh.org.il/

הבית הפתוח הוא ארגון קהילתי מוביל של הומואים, לסביות, טרנס ובי הפועל בירושלים ומפעיל את המרכז של הקהילה בלב ירושלים.

 Facebook

 

קהילת מורשת אברהם

כתובת: רח' אדם 22, ירושלים

טלפון: 026737183

אתר העמותה: http://congregations.noamist.org/page.php?pageId=167

רשת אברהם (קמ"א), ספינת הדגל של התנועה המסורתית (קונסרבטיבית) בישראל, שוכנת בשכונת תלפיות מזרח בדרומה של ירושלים, בקרבת טיילת "האז" המרהיבה. הקהילה נקראת על שמו של אברהם אבינו שצפה "מרחק" אל הר המוריה. קמ"א שואפת בכנות להיות קהילה פלורליסטית וחובקת את כולם, המספקת שירותי דת וחינוך ברוח היהדות המסורתית/קונסרבטיבית. אנו מזמינים אותך להיות חלק ממאמץ חשוב זה . הקהילה נוסדה על ידי כמה משפחות עולים בתחילת שנות השבעים שרצו לקדם את איכות חייהם של יהודים שבאו מרקע קונסרבטיבי.

 

 

MEET

כתובת: 

טלפון: 02-6272188

אתר העמותה: http://meet.mit.edu/

MEET is an innovative educational initiative aimed at creating a common professional language between Israeli and Palestinian young leaders. Working together with the Massachusetts Institute of Technology (MIT), MEET enables its participants to acquire advanced technological and leadership tools while empowering them to create positive social change within their own communities.

 Facebook

 

שלום עכשיו

כתובת: רח' לויד ג'ורג' 6

טלפון: 02-5660648

אתר העמותה: http://www.peacenow.org.il/

שלום עכשיו היא התנועה החוץ-פרלמנטארית הגדולה והוותיקה בישראל, ותנועת השלום היחידה המבוססת היטב בציבור הישראלי. התנועה קמה בשנת 1978 על רקע שיחות השלום עם מצרים. בשעתו, כשעלו השיחות על שרטון ונדמה היה שהצדדים לא יגיעו להסכמה, פרסמה קבוצה של חיילים וקצינים קרביים את מכתב הקצינים, מכתב פתוח לראש הממשלה דאז, מנחם בגין, בקריאה לנצל את חלון ההזדמנויות שנפתח. התמיכה שהתקבלה מעשרות אלפי ישראלים, הביאה להקמת התנועה. העקרונות הבסיסיים של התנועה היו זכותה של ישראל לגבולות בטוחים וכן, זכותם של שכנינו לכך, כולל זכותם של הפלסטינים להגדרה עצמית.

 Facebook

 

עמותת מעורבות

כתובת: רח' מגן האלף 3, ירושלים. במרכז הקהילתי שמואל הנביא

טלפון: 02-5327171

אתר העמותה: 

עמותת מעורבות הציבה לעצמה לפעול בשותפות עם הורים אשר קולם לא נשמע - למען יצירת חברה צודקת ושוויונית בישראל. העמותה עוסקת בקידום זכויות חברתיות של הורים וילדים, בעיקר אלה הנפגעים מעוני, היעדר שוויון, שוליות והדרה חברתית. אנו פועלים, יחד עם הורים מכל גווני החברה, לקידום השותפות בינם לבין השירותים החברתיים ומסייעים להתארגנויות הורים בתחומי פיתוח המנהיגות, השפעה על קביעת מדיניות חברתית וסנגור. בתוך כך אנו עוסקים במתן סיוע וייעוץ בתחומי החינוך, הבריאות, התעסוקה והרווחה.

 

 

עמותת אמון טרסט

כתובת: רחוב נעמי 15, ירושלים

טלפון: 02-6749698

אתר העמותה: http://trust-emun.org/

אמון טרסט היא עמותה ישראלית שקמה במטרה לפתח אמון והבנה באנשים ע"י שימוש בחינוך, מפגשי דיאלוג, ניהול קונפליקטים ופעילויות נוספות אשר מעודדות ומקדמות השלמה, קבלה ואהבה ללא אלימות. דבר זה אפשרי על ידי הפקת פעילויות בין יהודים מעדות שונות וזרמים שונים, בין יהודים, מוסלמים, נוצרים ודרוזים בארץ, בין ישראלים לפלסטינים ובין אנשים בכלל במזרח התיכון. הפעילויות מכוונות למציאת האנושיות המשותפת שבונה אמון ומעלימה פחד בקרב אנשים מרקע, תרבות, דת או לאום שונים. התוכניות מאפשרות לאנשים לרכוש כלים שיאפשרו להם ללמוד על האחר כבסיס לשינוי תפיסות והתנהגויות, תוך כדי חיזוק הזהות העצמית.

 

 

הטלוויזיה החברתית – לקידום סדר יום חברתי בישראל

כתובת: 

טלפון: 052-5433100

אתר העמותה: http://tv.social.org.il/

הטלוויזיה החברתית פועלת לשינוי חברתי באסטרטגיה תקשורתית ולפיכך מהווה גוף תקשורת עצמאי, חוץ ממסדי, לא מסחרי ובלתי מפלגתי, אשר סדר יומו אינו מושפע מאינטרסים של בעלי הון וההגמוניה השלטת. הטלוויזיה החברתית באה לפצות על היעדרה של נקודת מבט אזרחית וביקורתית בנושאי חברה, כלכלה, מדינה, סביבה ותרבות (והקשר ההדוק ביניהם), הנובעים ממערכת היחסים שבין הקפיטליזם לתקשורת המסחרית והממסדית.

 Facebook

 

עמותת שלובים

כתובת: 

טלפון: 08-6845732

אתר העמותה: 

שלובים הוקמה בשנת 2004 ופועלת ע"י אנשי חינוך אשר נרתמו למען יצירת שוויון הזדמנויות בחינוך והעצמת אוכלוסיות מעוטות יכולת באזורי מצוקה במגמה ליצור תהליך לשינוי חברתי בישראל. פעילות העמותה מתרכזת בקידום שוויון הזדמנויות בחינוך ופועלת לשילוב ילדים עם צרכים מיוחדים בחברה ויצירת שוויון בין מגזרים. הפעילות מופנית לאזורים הזכאים לאפליה מתקנת במרכז ובדרום בישובים ערבים ויהודים, דתיים וחילונים. העמותה פועלת בגני ילדים ובבתי ספר בעיירות פיתוח, בכפרים ובשכונות מצוקה , מסייעות לילדים רבים משכבות המצוקה להצליח להתגבר על קשיים מעכבים ולהיות מעורים ומסוגלים לבטא את כישוריהם וצורכיהם האישיים.

 

 

בצלם, מרכז המידע הישראלי לזכויות האדם בשטחים

כתובת: ת.ד. 53132, ירושלים

טלפון: 02-6735599

אתר העמותה: http://www.btselem.org/hebrew

בצלם, מרכז המידע הישראלי לזכויות האדם בשטחים, הוקם בשנת 1989 על-ידי אנשי רוח, משפטנים, רופאים, עיתונאים וחברי כנסת. מטרותיו העיקריות של בצלם הן להיאבק נגד הפרות זכויות האדם בשטחים, באמצעות תיעודן והבאתן לידיעת הציבור הרחב וקובעי המדיניות; להילחם בתופעת ההדחקה וההכחשה הקיימת בחברה הישראלית; ולתרום ליצירת תרבות של זכויות אדם בישראל. כארגון ישראלי, מייחד בצלם את עיקר מאמציו לשנות את מדיניותה של ממשלת ישראל בשטחים שכבשה, להעמידה על חובתה לשמור על זכויות האדם של כל תושביהם, ולקיים בקפדנות את הוראות המשפט הבינלאומי. בצלם הוא ארגון עצמאי ובלתי תלוי.

 Facebook

 

ICCI

כתובת: 

טלפון: 02-5611899

אתר העמותה: http://www.icci.org.il/

המועצה - אשר נוסדה בחודש ינואר 1991 - הינה הארגון הבין-דתי הידוע והמוערך ביותר בישראל כיום. המועצה מהווה ארגון גג המאגד תחתיו למעלה מ-70 מוסדות יהודים, מוסלמים ונוצרים, ארגונים יהודים-ערביים העוסקים בדו-קיום, מוסדות חינוך ומוזיאונים. גישה חדשנית וייחודית לבניית יחסי שלום.
מדיאלוג לפעילות: תכנית המועצה משלבות יחדיו דיאלוג מונחה, לימוד ועשייה חברתית המציגה לקהילות הרחבות את התמורה המוחשית העולה מעשייה משותפת למען להגשמתם של יעדים משותפים.

 Facebook

 

עידן

כתובת: אליעזר הגדול 13

טלפון: 02-6481939

אתר העמותה: http://www.idan-elderly.co.il/

עידן הינה עמותה לשירותים קהילתיים לקשישים בירושלים. עידן מפעילה בתי אבות, דיורים מוגנים, מרכזי יום, קהילות תומכות ופעולות קהילתיות נוספות לרווחתם של קשישי ירושלים. עידן הינה עמותה ציבורית ללא מטרות רווח הפועלת בשיתוף פעולה עם כל גורמי המקצוע בתחום הזקנה בירושלים בפרט ובארץ בכלל.

 

 

ימקא הבינלאומית ירושלים

כתובת: רח' המלך דוד 26, ירושלים

טלפון: 02-569-2691

אתר העמותה: http://www.jerusalemymca.org/

ימקא הבינלאומית ירושלים, עם קשתותיו המהודרות, כיפותיו ומגדל התצפית המתנשא לגובה של 45 מטרים, הינו חלק בלתי נפרד מנופה של העיר והוא מוכר כמרכז תרבותי, אתלטי, חברתי ואינטלקטואלי של החיים בירושלים. "הוריו" האמריקניים (הארגון שייך לYMCA שבארה"ב) לצד מיקומו, על התפר שבין מערב העיר למזרחה, מעניקים לו תפקיד מיוחד של מרחב נייטרלי שליו, מגשר ומחבר. ב18 באפריל 2008 חוגג המבנה 75 שנה להיווסדו. הארגון מקדם דו-קיום בעיר מתוך היכרות וכבוד הדדיים של כלל האוכלוסיות אלה עם אלה.

 Facebook

 

"קו לעובד"

כתובת: ינאי 6, ירושלים

טלפון: 02-6242801

אתר העמותה: http://www.kavlaoved.org.il/

"קו לעובד" היא עמותה ללא כוונת רווח שמטרתה להגן על זכויות העובדים המקופחים ביותר במשק הישראלי, בעיקר: מהגרי עבודה, פלסטינים מהשטחים הכבושים, ואזרחים ישראלים בעלי הכנסה נמוכה. העבודה בעמותה כוללת טיפול בתלונות, פעילות ישירה מול אוכלוסיות חלשות, עבודה מול רשויות אכיפה וממשל בדרגים גבוהים, איסוף מידע ותחקירים, עבודות אדמיניסטרטיביות ועוד.

 

 

קהילת מבקשי דרך

כתובת: שד' ש"י עגנון 22, ירושלים

טלפון: 02-6792501

אתר העמותה: http://www.mevakshei.org/

קהילת מבקשי דרך נוסדה בשנת 1962 כמרכז רוחני תרבותי ישראלי המשלב ערכי תורה, מסורת, מוסר נביאי ישראל ועקרונות הדמוקרטיה, הסובלנות והפלורליזם. היום הקהילה מונה כ- 160 משפחות מכל העדות ומכל הגילאים. בקהילה מתקיימות תפילות מדי שבת וחג. כמו כן הקהילה מציעה חוג בני ובנות מצווה, טקסי נישואין מתקדמים, חבורת זמר, פעילות נוער וכן מגוון רחב של קורסים וחוגים להכשרה במיומנויות התפילה. "מרכז קפלן" שליד הקהילה מקנה את מורשתו של הרב מרדכי מ. קפלן, מהוגי היהדות המתחדשת ( Reconstructionist) ומגדולי הוגי היהדות במאה ה- 20.

 Facebook

 

עמותת מחשבה טובה

כתובת: חרל"פ 41, ירושלים

טלפון: 0772115150

אתר העמותה: http://www.mtova.org.il/default.aspx

בשנים האחרונות אנו עדים למהפכה תרבותית וחברתית חסרת תקדים בעולם כולו. מאז שהמחשבים והטכנולוגיה הגבוהה חדרו לכל תחומי חיינו נוצר פער שרק הולך וגדל בין אלו המשתלבים בעולם דינמי זה לבין אלו הנדחקים לשולים. ירושלים הינה העיר הענייה ביותר בישראל ובה חדירת המחשבים למערכת החינוך הנמוכה בארץ ומהנמוכות ביותר בעולם המערבי. כמחצית מן הילדים בעיר חיים מתחת לקו העוני. בכדי ליצור שינוי משמעותי יש לשפר את הנגישות לטכנולוגיה ואת הכישורים הדיגיטליים של בני הנוער.

 Facebook

 

"ביקורים"

כתובת: 

טלפון: 

אתר העמותה: http://www.bikurim.org/

"ביקורים" הנו ארגון לשינוי חברתי הפועל לחינוך הגיל הרך באמצעות ספרות ילדים אמנותית עם אחריות חברתית. פעילות הארגון הנה יוצאת דופן בעולם העשייה החברתית בישראל בשל השילוב של תחום האמנות החברתית יחד עם פניה לילדים החל מהגיל הרך.
מכיוון שלמידה חברתית מתחילה בשנות הילדות המוקדמות, קיים צורך למצוא את הדרכים המתאימות לפיתוח וחיזוק מודעות חברתית כבר מהגיל הרך. ספרי ילדים הנם אחד המקומות הייחודיים בהם ילדים נפגשים עם עצמם, עם משפחתם ועם החברה אליה הם שייכים.

 

 

עמותת אישה לאישה

כתובת: המליץ 9 ירושלים

טלפון: 02-5630448

אתר העמותה: http://www.isha.org.il/

עמותת אישה לאישה פועלת לטובת נשים קורבנות לאלימות בן זוגן וילדיהן, ולרווחתם, בכל דרך אפשרית, באופנים הבאים: א. הקמה והפעלה של מקלט לנשים מוכות וילדיהן ודירות מעבר בקהילה. ב. מתן מחסה ובטחון פיזי, סיוע נפשי, שיקום וליווי לקראת יציאה ממעגל האלימות. ג. העלאת מודעות חברתית, שינוי עמדות, הפצת ידע ומידע בכל הנושאים הנוגעים לטיפול בנשים ובילדיהן. ד. טיפוח וייזום פעילויות לשם השגת מטרות העמותה, כפי שיוחלט מפעם לפעם.

 

 

 

צער בעלי חיים

כתובת: פרי עמל 3, ירושלים

טלפון: 02-6780222

אתר העמותה: http://www.spca.co.il/newsite/

הארגון פועל במטרה לדאוג לרווחתם של בעלי החיים.

 Facebook

 

"קול האישה"

כתובת: המלך ג'ורג' 40 ירושלים

טלפון: 02-6222455

אתר העמותה: http://www.kolhaisha.org.il/

'קול האישה', מרכז נשים בירושלים, הוקם ב 1994, ומקדם מודל פמיניסטי רב-תרבותי לשינוי חברתי. זהו ארגון השטח היחיד בעיר, בו נשים מקבוצות שונות נפגשות לדיונים, לסדנאות ולפעילויות המעצימות נשים. הגישה של הארגון מעוגנת בתפיסה שלנשים עצמן יש מקורות עוצמה ושתפקידינו לשמש כסוכנות של שינוי הן ביחס לאי הצדק בחלוקת המשאבים החברתיים והכלכליים, והן בסיפוק כלים להעצמה אישית וחברתית 'קול האישה' מקדיש עצמו להעצמת נשים מרקעים חברתיים וכלכליים שונים, מקבוצות אתניות והשתייכויות דתיות שונות ומאוריינטציה מינית מגוונת.

 Facebook

 

מינהל קהילתי לב העיר

כתובת: אוהל משה 42 ירושלים

טלפון: 6214770 - 02

אתר העמותה: http://www.levhair.org.il/

מינהל קהילתי לב העיר אחראי על הפעילות החברתית, טיפוח וחיזוק האוכלוסייה במרכז העיר ירושלים. פעילות המינהל מתפרסת בעבודה עם מסגרות הגיל הרך ועד הגיל השלישי. בין אוכלוסיות היעד של המינהל נמנים הן תושבי האזור, ציבור בעלי העסקים במרכז העיר ירושלים, בני נוער, סטודנטים וצעירים, שוחרי תרבות ויוצריה.

 

 

מרכז הסיוע לנפגעות אונס ותקיפה מינית ירושלים

כתובת: ת.ד 2122 ירושלים

טלפון: 1202 או 02 6255558 (קו חירום)

אתר העמותה: http://www.jrcc1202.org.il/

מרכז הסיוע לנפגעות אונס ותקיפה מינית ירושלים מפעיל קו חירום הפועל 24 שעות ביממה ומעניק סיוע רגשי ומעשי בשעת משבר לנפגעות תקיפה מינית. מספרו של קו החירום 1202. הקו מופעל ע"י מתנדבות אשר עברו הכשרה ייחודית לכך. המתנדבות עוסקות גם בליווי הפונות אלינו על פי רצונן לבדיקות רפואיות, למשטרה, לבתי המשפט ולמפגשים אחרים עם הרשויות. המרכז מפעיל קבוצות תמיכה לנפגעות וכן קורסי הכשרה והדרכה לנשות מקצוע מתחום הטיפול ומתחומים נוספים הקשורים בפגיעה מינית (שוטרים, פרקליטים, רופאים וכד').

 

 

החברה למרכזים ולמנהלים קהילתיים בירושלים

כתובת: קניון ירושלים , מלחה

טלפון: 

אתר העמותה: http://www.minhalimjerusalem.org.il/

החברה למרכזים ולמינהלים קהילתיים בירושלים היא ארגון הגג של כל המינהלים הקהילתיים והמתנ"סים בעיר ירושלים. כגוף מטה היא אמונה על פעילות כלל המערכת בכל שכונות העיר ועל מימושן של מטרות על הנוגעים לחיינו כאזרחי העיר ותושביה : שותפות תושבים בתהליכי קבלת החלטות, ייזום ופיתוח תוכניות ושירותים חדשים, שיפור איכות השירותים ברמת השכונה, פיתוח ועיצוב תרבות הפנאי המכנה המשותף של כל אלא היא בנייה של "חברה אזרחית" איתנה ובריאה המושתתת על נטילת אחריות משותפת מצד האזרח בניהול חיי העיר.

 

 

Search for Common Ground

כתובת: 

טלפון: 

אתר העמותה: http://www.sfcg.org/

Search for Common Ground (SFCG) is an international non-profit organization that promotes peaceful resolution of conflict. With headquarters in Washington, DC and a European office in Brussels, Belgium, SFCG’s mission is to transform how individuals, organizations, and governments deal with conflict - away from adversarial approaches and toward cooperative solutions. SFCG seeks to help conflicting parties understand their differences and act on their commonalities. With a total of approximately 380 staff worldwide, SFCG implements projects from 28 offices in 18 countries.

 Facebook

 

מרכז ברירה

כתובת: ת.ד. 24050

טלפון: 02-5882957

אתר העמותה: http://www.brera.co.il/

מרכז ברירה הינו מרכז חברתי התנדבותי אשר הוקם לפני עשור על ידי סטודנטים באוניברסיטה העברית. המרכז מפעיל מגוון נרחב ביותר של פרויקטים בקהילה על מנת לאפשר לכל אדם להתנדב בתחום הקרוב לליבו והמעניין אותו. המרכז מושתת על האידיאולוגיה שיצירת שינוי חברתי אמיתי יכולים לבוא רק ע"י התנדבות אמיתית אשר מגיעה מכוח הרצון של הפרט וללא שום תמורה חיצונית. בין הפרויקטים שהמרכז מפעיל: באגף המשפטי: עמדות סיוע בבתי הדין השונים בירושלים עמדות סיוע במרכזים קהילתיים ואוכלוסיות מיוחדות סדנאות לנוער בנושא זכויות ומשפט -כל המתנדבים הם סטודנטים מהפקולטה למשפטים באוניברסיטה.

 

 

המרכז הישראלי לקידום צדק חברתי

כתובת: רח' יעקב סלמן 3, ירושלים

טלפון: 052-4542661

אתר העמותה: http://www.socialjustice.org.il/

המרכז הישראלי לקידום צדק חברתי הוא עמותה של מתנדבים הפועלים כשדולה לקידום וטיפוח חברה צודקת, סולידרית ואיכותית יותר. העמותה אינה מפלגתית ובין מייסדיה ופעיליה נמנים אישים בכירים משדה העשייה החברתית-כלכלית והאקדמית.

 

 

הלל

כתובת: האוניברסיטה העברית, הר הצופים

טלפון: 02-5817714

אתר העמותה: http://www.hujihillel.org.il/

הלל, הארגון היהודי הגדול בעולם הפועל בקמפוסים, מאפשר לסטודנטים לברר בעצמם את זהותם היהודית, היחס למסורת, למורשת ולתרבות היהודית ולבחור בחיים יהודים משמעותיים עבורם. בבסיס תפישתנו החינוכית עומדת ההבנה כי הזהות שלנו מורכבת מעולם החוויות שחווינו, ולא רק מעולם הידע שרכשנו. ככל שאנו נוטלים מרכיב פעיל יותר בעיצוב החוויה, כך חותמה מוטבע יותר בזהותנו. הלל בוחר להניע סטודנטים לקחת אחריות על יהדותם דרך עידודם לפעולה.

 Facebook

 

עמותת צ.ב.ע, צעירים בונים עתיד

כתובת: הבנאי 38,חולון

טלפון: 03-6442605/03-6444359

אתר העמותה: http://www.tzeva.org.il/

עמותת צ.ב.ע, צעירים בונים עתיד, שמה לעצמה לקדם שוויון הזדמנויות בחברה הישראלית ולקדם ערכים פרו חברתיים בחינוך ילדים משכונות מעוטות הזדמנויות. בנוסף, פועלת העמותה לעידוד ההתנדבות בחברה הישראלית, צמצום הניכור והפערים החברתיים. העמותה מפעילה יותר מ-30 מרכזי העשרה בכל רחבי הארץ, אליהם מגיעים מתנדבי העמותה בכדי לעבוד עם ילדים בכיתות ג'-ו'. דרך פעילות אישית וקבוצתית, פועלים מתנדבי העמותה ליצירת קשר אישי משמעותי עם הילדים, להקניית ערכים פרו חברתיים ולקידום הילדים בתחומים הרגשיים, ההתנהגותיים, החברתיים והלימודיים.

 Facebook

 

בית אבי חי

כתובת: המלך ג'ורג' 44, ירושלים

טלפון: 02-6215300

אתר העמותה: www.bac.org.il

מרכז תרבות העוסק בזהות היהודית-ישראלית.

 Facebook

 

בית המדרשה לצדק חברתי של בית מורשה בירושלים ו"במעגלי צדק"

כתובת: רח' העסקן 3, קרית מוריה, ירושלים 

טלפון: 02-6216446

אתר העמותה: http://www.kipa.co.il/society

מתוך מגמה לקדם תודעה של צדק חברתי בישראל, הקים בית מורשה בית מדרש מיוחד לליבון סוגיות חברה ומדינה. בית המדרש מקיים פעילות לימודית ומחקרית מתוך גישה יישומית ופועל בשיתוף פעולה הדוק עם עמותת "במעגלי צדק" על מנת לקדם במשותף תיקון חברתי במדינת ישראל. בין המשתתפים בבית המדרש לסוגיות חברה ומדינה תלמידי ישיבות ותיקים, סטודנטים וסטודנטיות לתארים מתקדמים, בעלי רקע בלימודי יהדות, חוקרים וחוקרות צעירים ותלמידי חכמים. מתכונת הלימודים מבוססת על הכנה מדוקדקת של הנושאים הכולל עיון מעמיק במקורות ההלכה וההגות הקלאסיים, ובמחקרים מודרניים הן בהלכה ובהגות והן בתחומי החברה, הכלכלה והמשפט.

 Facebook

 

מילם- מרכז ייעוץ למשפחות נפגעי נפש

כתובת: רח' החלוץ 47, בית הכרם, ירושלים

טלפון: 02-6522147

אתר העמותה: http://www.maman.org.il/50217/support_group

מילם- מרכז יעוץ למשפחות נפגעי נפש- נועד לסייע לכל מי שמתמודד עם מחלת נפש של בן משפחה: הורים, בני זוג, אחים וילדים. השירותים הניתנים: יעוץ אישי, ייעוץ קבוצתי, הרצאות.

 

 

תיאטרון פסיק ירושלים

כתובת: מרכז שטנר 3, ירושלים

טלפון: 02-6513663

אתר העמותה: http://www.psik.org.il/

תיאטרון פסיק נוסד ב – 1997 ע"י אסי שמעוני, שמואל הדג'ס ועוזי ביטון. חזון התיאטרון הוא יצירת אמנות תיאטרון הראויה לשמש אבן דרך בעיצוב התרבות הישראלית. רפרטואר התיאטרון מבוסס על מחזאות צעירה ומקורית והוא נבחר תוך חיפוש אחר חומרים שיש בהם הפוטנציאל להפוך לקלאסיקה ישראלית. להקת השחקנים מבוססת על גרעין יוצרים קבוע הצועד יחד במשך שנים ומפתח שפה תיאטרלית ייחודית לתיאטרון "פסיק" . תהליכי המחקר והחזרות להצגות הם ארוכי טווח ואינטנסיביים, כשבכל הצגה ישנו ניסיון להגדיר גבולות חדשים לעשייה האמנותית.

 Facebook

 

משפחה אחת

כתובת: 

טלפון: 2 539 9000

אתר העמותה: http://www.onefamilytogether.org/

משפחה אחת הינה עמותה התומכת במשפחות נפגעות טרור. העמותה מלווה משפחות מכל הארץ ופועלת בשלושה מרכזים עיקריים: ירושלים והדרום, רעננה והמרכז, חדרה והצפון. העמותה מלווה משפחות ששכלו את יקירהם בפעולות טרור בצבא ובפעולות איבה וכן את הפצועים. בארגון קיימות מחלקות המלוות את הנוער עד גיל 18 ומחלקה שמלווה את הבוגרים גילאי 20-30.

 Facebook

 

מט"י ירושלים

כתובת: חר' האומן 9, ירושלים

טלפון: 02-6794242

אתר העמותה: http://www.mati.org.il/

מט"י ירושלים, המרכז לטיפוח עסקים בירושלים הינו עמותה ללא כוונות רווח אשר הוקמה במטרה לעזור ליזמים המעוניינים לפתוח עסק או לבעלי עסקים המעוניינים להרחיב ולשפר את עסקיהם הקיימים. "חבילת הסיוע" של מט"י באה לסייע ליזמים ובעלי עסקים קטנים ובינוניים להתמודד עם האתגרים הרבים בפניהם הם עומדים. הדרכה במט"י ניתן למצוא מגוון קורסים וסדנאות להקמה וניהול עסק כגון: קורס יזמות, שיווק ומכירות, שימושי מחשב לעסק, ניהול פיננסי של העסק, השקעות בשוק ההון ובנדל"ן ועוד קורסים רבים ומגוונים. במט"י ניתן למצוא קורסים נפרדים למגזר החרדי וקורסים בשפות שונות לעולים חדשים.

 Facebook

 

מינהל קהילתי "יובלים"

כתובת: זנגוול 23,קריית יובל, ירושלים

טלפון: 02-6443222

אתר העמותה: http://www.yovalim.org.il/pages/tarbut.html

מינהל קהילתי "יובלים" הינו ארגון ללא מטרות רווח הפועל מטעם החברה הירושלמית, והממוקם בדרום-מערב העיר ירושלים. המינהל משרת את תושבי 6 השכונות: קריית היובל, רמת שרת, רמת דניה, מלחה, עין כרם ובית וגן. אוכלוסייתו מונה 54,491 תושבים, והוא מהווה מוסד קהילתי רב-שירותי המפתח תכניות ושירותים המותאמים לצורכי הקהילה ולבעיותיה. מינהל קהילתי "יובלים" הינו הגורם המרכזי בשכונות המאגד בתוכו את המשאבים הכלכליים והפיזיים, והרואה את הצרכים המשתנים של כלל האוכלוסייה המתגוררת בה.

 

 

מרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית ירושלים

כתובת: ת.ד 2549, ירושלים

טלפון: 02-6255558

אתר העמותה: http://jrcc.1202.org.il/template/default.asp?siteId=7

הנחיית סדנאות למניעת אלימות מינית ועידוד שיווין בין המינים.

 

 

ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים

כתובת: 

טלפון: 02-6778897

אתר העמותה: http://www.beterem.org/home/

ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים נוסד בשנת 1995 במרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל בפתח תקווה. ארגון 'בטרם' הוא ארגון מקצועי, הפועל לקידום הבטיחות והשמירה על חייהם של כלל ילדי מדינת ישראל. 'בטרם' הוכר ע"י מדינת ישראל כגוף המוביל בתחומו. הארגון פועל, בפריסה ארצית, למתן שירותים, ייזום פרויקטים והקמת תשתיות ארוכות טווח, תוך שימוש מושכל במגוון אסטרטגיות מניעה ושימת דגש על שיתופי פעולה עם הגופים הפועלים בנושא בטיחות ילדים בתחום התמחותם הספציפי.

 Facebook

 

עמותת "מחויבות לשלום ולצדק חברתי"

כתובת: רח' המעלות 7, ירושלים

טלפון: 02-6222148

אתר העמותה: http://www.commitment.org.il/

עמותת "מחויבות לשלום ולצדק חברתי" מתמקדת בצומת בו נפגשים נושאי השלום ונושאי הצדק החברתי. בעת שהוקמה, היה קולה של מחויבות ייחודי בעומדה על הקשר בין השניים, על היותו קשר של תלות הדדית, שהבנתו חיונית להצלחת המאבק לחברה צודקת וטובה יותר. מאז, אמנם קולות נוספים הצטרפו, אך העשייה עוד רבה. פעילות מרכזית של מחויבות, החל מיום הקמתה, נעשית באמצעות מוקד לזכויות מובטלים. המוקד נותן סיוע פרטני בנושאים הנודעים לזכאות לאבטלה להבטחת הכנסה, מול המוסד לביטוח לאומי ומול שירות התעסוקה בעיקר. מעבר לסיוע הפרטני, עוסק המוקד גם בבחינתו של תחום האבטלה, כמכלול, וכשדה המהווה ראי לבחינתן של תפישות כלכליות חברתיות שלטות. וכך, משלב המוקד בין סיוע אישי לפונים במימוש זכויותיהם, לבין פעילות עקרונית לשינוי מדיניות. מאז שנת 2004, מהווה "תכנית ויסקונסין" נדבך מרכזי בפעילות המוקד. בהיותה תכנית שבמהותה הפריטה את השירות הניתן באמצעות שירות התעסוקה קודם, לידי ידיים פרטיות, ועוד בתחום הזכאות לקצבת הקיום בישראל, העלתה תכנית זו סוגיות עקרוניות רבות של אחריות המדינה ותפקידה. משך השנים הובילה מחויבות לשינויים מהותיים בתכנית, אף אם לא מספיקים, באמצעות תיקוני חקיקה, פעילות משפטית ענפה, פרטנית, ציבורית ותקשורתית. במסגרת פעילותה, באמצעות הפרויקט המשותף עם "עמותת סנגור קהילתי", הביאה מחויבות לשינוי תפישתי מעמיק כלפי תכנית זו מצד מקבלי ההחלטות, אנשי ציבור והציבור בכללותו. מלאכה רבה עוד נותרה בפנינו.

 

 

פרזנטנס

כתובת: רח' עמק רפאים 64, ירושלים

טלפון: 02-5630116

אתר העמותה: http://presentense.org/

נמאס לכם לעבוד מהבית?
רוצים לשנות קהילה בעזרת טכנולוגיה? מחפשים קרש קפיצה לרעיון שיגרום לשינוי בעולם? יש לכם מיזם בתחום איכות הסביבה?
החממה הירושלמית של
PresenTense
 היא המקום בשבילכם! החממה הירושלמית הינה ספינת הדגל של רשת חובקת עולם של יזמים חברתיים מתחומי ההיי-טק, החינוך, המעורבות החברתית והאמנות.
על החממה :
פרזנטנס ירושלים הינה מקום עבודה פתוח ליזמים, פרי לנסרים ונוסעים שרצונם במקום פרודוקטיבי לעבוד או להיפגש בו. פרזנטנס ממוקמת בלב המושבה הגרמנית. מרכז פרזנטנס מציע מקום עבודה פתוח, שולחנות שמורים, חדר ישיבות, קבוצות דיון, וסביבת עבודה השראתית ומעוררת. כל חברי המכון נהנים מגישה ישירה למדפסת\סורק, אינטרנט פתוח, קפה\אספרסו בר, וקהילה בראש עם מכנה משותף.
מה עוד אנחנו מציעים?
•קהילה של יזמים – החממה מספקת את הצרכים הנדרשים להקמת יזמות חברתיות ע"י קהילה תומכת, יצירתיות וחדשנות.
•יעוץ עסקי אישי - ניתן לקבל ייעוץ במגוון תחומים: פיתוח עסקי, הקמת אתרי אינטרנט, שיווק, הקמת יזמות חברתית, פיתוח קהילתי, גיוס משאבים, ניהול וגיוס מתנדבים, מיתוג, כלים אינטרנטיים חדשניים ועוד ועוד. מפגש ראשון בחינם.
•מרחב עבודה - החממה מספקת את כל האמצעים הדרושים לעבודה: מדפסת, חדר ישיבות, קפה, אינטרנט אלחוטי ואפילו אוכל...שימוש ראשון בחינם.
•הרצאות ואירועים – בחממה מתקיימות הרצאות ואירועים עם מיטב המומחים מהארץ ומהעולם בתחומי טכנולוגיה, יזמות, קרן הון סיכון ועוד. •מתן כלים מקצועיים - בחממה פועל בית ספר "לחלוצים" המקנה למשתתפיו כלים שימושיים וחדשנים בהקמת יוזמות. צרו קשר:
jerusalem@presentense.orgאו בטלפון: 02-5630116
על החזון:
מכון פרזנטנס בחממה הירושלמית, מוקדש לפיתוח התחום של עשייה חברתית יהודית, עשייה שיתופית לתועלת החברה בפרט והעולם בכלל. קבוצת פרזנטנס מאמינה שהעולם צריך דור חדש של חלוצים, בתחום החינוך, עשיה חברתית, איכות הסביבה, פילנטרופיה, אמנויות ועוד. פרזנטנס פיתחה תכנית אימון ליזמות-חברתית הממוקדת ביישום של כלים יזמות ואסטרטגיות. המכון לציונות יצירתית מחבר יזמים חברתיים מובילים הנמצאים בחזית העשייה החברתית היהודית – מתכנתים ומעצבים, מחנכים מתחומים שונים, אמנים, מנהלים של ארגונים חברתיים ואנשי חזון מתחום הביוטק – לחגיגה של יזמות חברתית שמטרתה שדרוג הפעילות בעם היהודי. מטרתנו לחפש דרכי מחשבה חדשניות ויצירתיות בכדי להבין ולהשפיע על צורות החשיבה והפעולה של גורמים בעם היהודי. בואו והצטרפו לרשת של אנשי יצירה ציוניים: חלוציות 2.0. מטרת המכון היא לחדש את דרכי החשיבה ותכנון דפוסי העבודה בעולם היהודי. אנו דוגלים בחזון אנשי הציונות הקלאסית מכל הזרמים המגוונים, מאחד העם וא.ד. גורדון ועד לזאב זבוטינסקי, שחזו את ישראל כמעבדה להתחדשות יהודית וריענון התרבות העברית.

 Facebook

 

גרעין דבש (עמותת שלומית)

כתובת: רחוב העם ועולמו 3 ירושלים

טלפון: 02-6791098

אתר העמותה: http://www.shlomit.org.il/Web/Content.aspx?Page=ginot

גרעין דבש, קיים מאז שנת 2004 ופועל מטעם החברה להגנת הטבע. זהו גרעין של נוער בשנת שירות ושירות לאומי, הפועלים להפעלת גינות קהילתיות בירושלים ופרויקטים חברתיים חינוכיים סביבתיים אחרים בעיר. הגרעינרים חיים חיי קומונה שיתופיים ומנהלים אורך חיים אקולוגי. פרטים נוספים מפלייר הגיוס - כולם מדברים על המשבר הסביבתי, התחממות גלובלית, סוף עידן הנפט... מדברים גם על פערים חברתיים, אי צדק בחלוקת העודפים... חשבתם פעם האם יש קשר בין הדברים? מרגישים שזה גדול עליכם ולא יודעים איך להתחיל לפעול? אז זה הזמן לעשות שנת שירות / שירות לאומי בגרעין דבש – גרעין גינות קהילתיות ואקולוגיה מעשית של החברה להגנת הטבע בירושלים! מה עושים בגרעין דבש? גרים בקומונה בירושלים ומנסים לקיים אורח חיים אקולוגי ושיתופי, מרכזים ומלווים פרויקטים של גינות קהילתיות בשכונות שונות, מלמדים שיטות של גינון אורגני- אקולוגי בבתי ספר, עוסקים בבנייה אקולוגית, מעורבים במאבקים סביבתיים, עובדים עם מגוון אוכלוסיות כגון אנשים בעלי צרכים מיוחדים, נוער, קשישים, קהילות מוחלשות וכו', מפעילים אירועים וסדנאות בנושאי אקולוגיה וסביבה ועוד... בגרעין יש הרבה מקום ליוזמות שלכם! מהי גינה קהילתית? גינה קהילתית הינה מרחב פתוח וחופשי המתפתח בהתאם לרצון, לצרכים ולעשייה של תושבי השכונה סביב אותו שטח. לכל גינה יש אופי שונה, למשל, ישנן גינות שבהן חיים דגש על אימוץ חלקות לגידול מזון אורגני וישנן גינות בהן הדגש הוא על פיסול ואמנות לסוגיה. בן במזמן הגינות הן כלי לפיתוח מודעות ועשייה ירוקה, שינוי חברתי, עידוד כלכלה אלטרנטיבית ושמירה על שטחים ירוקים בתוך העיר. מאיפה הידע? חברי הגרעין עוברים קורסים וסדנאות רבות המכשירות בנושאי אקולוגיה: גינות אורגני, בנייה מחומרים טבעיים, קומפוסט, פרמקלצ'ר (שיטה לתכנון בר קיימא), בניית קהילה המקיימת את עצמה ועוד. בנוסף מקבלים ליווי מקצועי לאורך כל הדרך. הגרעין פתוח לשירות לאומי ושנת שירות. יש מגורים בקומונה, אבל אפשר גם להצטרף ולעבוד מהבית. לא דרוש ידע קודם. רצוי התחייבות לשנתיים.

 Facebook

 

הויה

כתובת: רחוב היסמין 1,סמינר אפעל ,רמת אפעל

טלפון: 1-700-70-30-13

אתר העמותהhttp://www.havaya.info/

הויה הוקמה בשנת 2006 כמרכז לטקסי חיים המשותף לשלושה ארגוני חינוך ותרבות ותיקים: המדרשה באורנים, מרכז בינה ומכון הטקסים החילוני. הוויה הוקמה כמרכז ללא מטרות רווח, במטרה להוביל ולקדם את תהליך פיתוחם ועיצובם של טקסי חיים ישראלים, רלוונטיים ונגישים לציבור החילוני בארץ ובחו"ל. בהוויה עורכים, לומדים ויוצרים טקסי חיים הנטועים במסורת היהודית ומקורותיה, ובו בזמן מבטאים התחדשות יהודית, חילונית וציונית בת זמננו. בהוויה, רואים בטקסי החיים צומת דרכים משמעותי בחיי האדם החילוני, אשר מזמן אותו לבחון מחדש את זהותו וזיקתו למסורת, לטקס ולמנהג. ברוח זו אנו מציעים לזוגות ולמשפחות לבחון בהדרכתנו את משמעותו של הטקס עבורם.

 

 

Al-Maqdese Society Developing Establishment (ASDE)

כתובת: Al-maqdese Street 59 Wadi Al-Goz Jerusalem

טלפון: 02-6285918

אתר העמותה: http://home.al-maqdese.org/

Al-Maqdese Society Developing Establishment (ASDE), is a non-profit non-governmental institution, which was formed in Jerusalem February 2007, as a reaction of some academic, teachers, doctors and other people who are interested in the different matters of the Jerusalemites citizens. In addition to what they observe from the daily violations and the absence of the social, economic, cultural, educational and civil rights of the Jerusalemites such as, the right to housing and land also for many other violations that faces them on a continues daily basis. The institution had interpolated all the legal procedures, therefore it holds the authorization from the Palestinian Ministry of Interior, and the authorization of Al-Quds from the Registrar of Non-Profit Associations in Israel. Since the formation of Al-Maqdese Institution, it has provided several services and legal programs in order to enhance the social, educational, volunteer and youth activities for the Jerusalemites citizens. Our institution’s vision focuses on enforcing the steadiness of the Palestinian citizens in Jerusalem and protecting their rights through putting efforts, capacities and resources all together to protect their social, economic, cultural, political and civil rights based on the International Law, the Human Rights Law, International Bill of Human Rights and The International Covenant on Economic, Social and Cultural Rights. It also aims for the coordination and the cooperation with other Jerusalemites institutions which working in the field of human rights in the social and the cultural sectors in Jerusalem and to raise the level of the rights and cultural awareness for the Jerusalemites through policies and procedures that controls the Israeli procedures, and so the Jerusalemites citizens can stand up and face all the daily valuations of human rights that the Israeli authorities practice. 1- The legal clinic. 2- Together for better youth and voluntary work. 3- Empowering the women. 4- Scholarships, non-formal activities and courses. 5- Rights and law-culturing program. 6- Summer camps.

 Facebook

 

מכון שפינוזה בירושלים

כתובת: כיכר צרפת בנין טרה –סנטה, ירושלים

טלפון: 02-6586643

אתר העמותה: http://www.spinoza.org.il/

מכון שפינוזה בירושלים (ע.ר) הינו מוסד מחקר בלתי תלוי, הנושא את שמו של אחד התאורטיקנים הראשונים של רעיון הסובלנות, הפילוסוף היהודי-הולנדי ברוך שפינוזה (1632-1671). המכון, שנוסד בשנת 1986, עוסק הן בניהול מחקרים אקדמיים והן בחינוך ציבורי. המכון מארגן מיזמים במרחב הציבורי במאמץ לקדם גישות של סובלנות ופלוראליזם, וכן לקדם את הדמוקרטיה בישראל.

 

 

"מרכז אורי"

כתובת: ת.ד  10252 ירושלים

טלפון: 050-6712091

אתר העמותה: http://uri.org.il/webPro/index.asp?codeclient=1998

"מרכז אורי" הינו מפעל הנצחה לזכרו של תת- ניצב אורי ויסקופ שנפטר בחודש ינואר 2009 אורי שירת במשך 30 שנים במשטרת- ישראל ועסק לא מעט בתחום מניעת פשיעת נוער. אוריה אמין שליווי אישי ויעיל בגיל צעיר יכול לצמצם את סיכויי הילד לנשור ממערכת החינוך ו/או להתדרדר לעבריינות בגיל ההתבגרות. לזכרו ולכבודו החליטה משפחתו, בשיתוף עם תנועת צד"ק, להקים מרכז רב- תחומי לסיוע לילדים ולבני נוער שמערכת החינוך ו/או הרווחה חושדים שהם יכולים לנשור בעתיד ממערכת החינוך ו/או להתדרדר לעבריינות. "מרכז אורי" רואה עצמו מתעסק עם ילדים ובני נוער בגילאי 10-14 ,גיל שמהווה מעבר מילדות לבגרות ומעבר מבית הספר היסודי לחטיבת הביניים. המרכז מפעיל מודל חינוכי שמתבססת עלה דרכה אישית ומשפחתית. אנחנו מחפשים: 1. מתנדבים להדרכה אישית - מתנדבים להדרכה אישית של ילד או ילדה שנמצאים בסכנת לנשירה ממערכת החינוך או להתדרדרות לעבריינות. המתנד יעברו הכשרה בסוף חודש אוגוסט לעבודה זו ויתחיל לעבוד עם הילד מספטמבר ועד לסוף השנה. במהלך ההתנדבות תינתן הדרכה אישית וקבוצתית. ההתנדבות היא 3 שעות בשבוע ובהתאם לתוכנית עבודה שמותאמת לכל ילד בהתאם לצרכיו וכישוריו האישיים. ההתנדבות עם הילד מתבצעת בסביבתו הטבעית ובמרכז הפעילות. 2. מדריכים מקצועיים: מדריכים מתנדבים להעברת חוג אחת לשבוע, שעה וחצי, במרכז הפעילות ברחוב ניקנור. גם למדריכים המקצועיים תינתן הדרכה אישית וקבוצתית והכשרה בסוף חודש אוגוסט. 3. מדריכים קבוצתיים לעבוד רחוב ומועדון: מדריכים מתנדבים שיעבדו עם הילדים במסגרת פעילות מועדון הנוער במרכז ויסתובבו בשטחים הפתוחים בהם נמצאים הילדים. המדריכים יעבירו פעילויות במגוון נושאים שקשורים למניעת עבריינות ונשירה ממערכת החינוך. המתנדבים ישתתפו בליווי אישי וקבוצתי ובסוף חודש אוגוסט בהכשרת מדריכים. אנו רואים חשיבות רבה בהכשרה איכותית של המתנדבים ומבטיחים להעניק הדרכה והכשרה ברמה גבוה בתחומים: ילדים ונוער בסיכון, ילדים ונוער נורמטיביים, גיל ההתבגרות ועוד.

 

 

מרכז צדק לנשים

כתובת: עמק רפאים 43 ירושלים

טלפון: 02-5664390

אתר העמותה: http://www.cwj.org.il/

מרכז צדק לנשים היא עמותה העומדת בחזית המאבק המשפטי של נשים למען שוויון כבוד וצדק בדין היהודי. בהגשת תביעות עקרוניות, בקידום פתרונות הלכתיים, וביצירת עניין בתקשורת , המרכז מעלה לסדר היום הציבורי דילמות מוסריות ודתיות ביחס למעמד האישה כולל עגינות, סרבנות גט, גיור וממזרות, ומקדם פתרונות ראויים. לאתר: www.cwj.org.il המטרה העיקרית של "מרכז צדק לנשים" היא לקדם פתרונות יסודיים לבעיית עגינות וסרבנות הגט. אנו בוחרים לייצג נשים במקרים שיש בהם סיכוי ליצור תקדימים משפטיים שיעזרו לכלל הנשים בבית הדין, בבית המשפט לענייני משפחה או בבג"צ.

 

 

עמותת "חינוך לפסגות"

כתובת: רח' רבנו ירוחם 14, ת.ד. 8401 תל אביב

טלפון: 03-6013601

אתר העמותה: http://www.college4all.org/

עמותת "חינוך לפסגות" מאתרת תלמידים בעלי פוטנציאל אישי ולימודי גבוה, מרקע סוציו-אקונומי נמוך ומעניקה להם תכונית לימודית-חברתית עשירה, אשר עוזרת להם לממש את הפוטנציאל האישי שלהם, להרחיב אופקים, לפתח יכולות אקדמיות, לפתח מודעות חברתית-ערכית, ולהשתלב בהצלחה במוסדות אקדמיים ובחברה. חניך בעמותה משתלב בתוכנית מקיפה ואינטנסיבית של 16 שעות שבועיות, לאורך 10 שנים – מכיתה ג' ועד סוף כיתה י"ב, במהלכן הוא מקבל מגוון עשיר של פעילויות לימודיות, העשרתיות וחברתיות, וכן לוקח חלק בפעילות התנדבותית בקהילה

 Facebook

 

עמותת טק-קריירה

כתובת: 

טלפון: 08-9278613

אתר העמותה: http://kha.tech-career.org

עמותת טק-קריירה הוקמה בשנת 2003 על ידי בן הקהילה במטרה להציע מסלול חדשני והזדמנות ייחודית המאפשרים קפיצה במדרג החברתי-כלכלי. העמותה מציעה לצעירים וצעירות מהקהילה הכשרה טכנולוגית איכותית, סדנאות העשרה ופיתוח אישי ושירותי השמה. תכנית משולבת זו מעניקה הזדמנות אמתית למשתתפים לרכוש ידע, ניסיון וכישורים על מנת להשתלב בתעשיית ההיי-טק הישראלית, לפתח קריירה איכותית ולעבור לעצמאות כלכלית.

 Facebook

 

סטרייב ישראל

כתובת: רח' בן יהודה 3, ירושלים

טלפון: 02-6252496

אתר העמותה: http://www.striveisrael.org/

סטרייב ישראל הוא מיזם תעסוקתי- חברתי של ג'וינט ישראל, תב"ת - תנופה בתעסוקה שמטרתו להכשיר לעצמאות כלכלית ולפיתוח קריירה. התוכנית מיועדת לנשים וגברים אשר מעוניינים לממש את הפוטנציאל שלהם. אם אתם בגילאי 21-40, אינכם מועסקים, ולא זכיתם להשכלה אקדמית, בסטרייב יעניקו לכם את הכלים למימוש האישי והמקצועי שלכם. למעלה מ 90% מהמשתתפים בתוכנית סטרייב ישראל כבר השתלבו בשוק העבודה! תהליך ההכשרה בסטרייב כולל סדנה מכינה לעבודה, השתלבות בעבודה בסיוע מחלקת ההשמה, הכוון תעסוקתי, אימון אישי והכשרה מקצועית.

 Facebook

 

הקונסרבטוריון

כתובת: אבן דנאן 30, הר נוף, ירושלים

טלפון: 02-652-8531

אתר העמותה: http://www.ronshulamit.org.il/

הקונסרבטוריון עוסק במתן חינוך למוסיקה ומחול לילדים, נוער ומבוגרים , תרפיה במוסיקה, הופעות נגינה ומחול בקהילה, גני ילדים ובתי ספר , בתי חולים ובתי אבות וקליטת מוסיקאים עולים. לקונסרבטוריון שני סניפים: בבית הכרם - בביה"ס ממלכתי וסניף בביה"ס בית יעקב בהר נוף. קונסרבטוריון "רון שולמית" מקיים כמה פרויקטים ייחודים: 1. תרפיה ושילוב במוסיקה לאוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים. 2. מתן חינוך לתרבות ואומנות לאוכלוסייה חילונית וחרדית (הקונסרבטוריון בהר נוף מהוה גשר תרבותי חשוב ויוצא דופן בין הציבור החרדי והחילוני בירושלים בפרט ובארץ בכלל). 3.

 

 

בית החינוך "מעין"

כתובת: 

טלפון: 0547665945

אתר העמותה: http://www.maayanpt.co.il/

מעין בית חינוך דיאלוגי יהודי מודיעין בית החינוך "מעין" הוא יוזמה של הורים, המאמינים שילדים נולדים מלאי סקרנות ותבונה וכוחות למידה. בית החינוך מבקש לאפשר לילדים לגדול באווירה של שמחה, יצירה ואהבה, מתוך כבוד לחייהם העכשוויים, ולהעניק להם חינוך משמעותי: חיים שהם לימוד ולימוד שהוא חיים, מתוך הנעה פנימית ומתוך בחירה. השאיפה היא לקיים קהילה מחנכת, מקום שבו הילדים יכולים לחיות את חייהם השלמים באופן משמעותי להם, ולפסוע בדרכם הייחודית תוך דיאלוג תמידי עם חברי הקהילה האחרים, הילדים והמבוגרים, אשר סביבם. המודל החינוכי בית החינוך "מעין" מבקש להציע מודל חדשני של חינוך המקיף את חיי הילדים כחלק מסביבתם הטבעית התרבותית והחברתית, על בסיס של חינוך יהודי ודיאלוגי. החינוך יתנהל בזרימה טבעית שתביא לידי ביטוי את התמיהה והפליאה האנושית המצויה בילדים. ערכי אדם אמונותיו ותרבותו יהיו נדבך מרכזי בבית זה, ובכך יסמנו את המחויבות לדיאלוג הבין-אישי, החברתי והאזרחי.

 

 

דומארי – עמותת הצוענים הישראלית

כתובת: לויד גורג 4, ירושלים , 93110

טלפון: 02-5324510

אתר העמותה: http://domarisociety.googlepages.com/

דומארי – עמותת הצוענים הישראלית, הוקמה בשנת 1999, על ידי הגב' אמון סלים, במטרה לקדם את רמת החינוך והמצב הכלכלי בקרב קהילת הצוענים ('דום' בשפתם העתיקה) החיה בעיר העתיקה ובמזרח ירושלים. העמותה מתמקדת בהעצמה כלכלית של נשים ובסיוע לימודי לתלמידים. העמותה מפעילה מרכז קהילתי המשמש כמקום מפגש בסביבה מוגנת ונעימה לנשים מקרב הקהילה. במרכז נערכים קורסים מקצועיים לנשים, מוצעת סביבה תומכת ליצירה ולתפירת מוצרים המוצעים למכירה, וניתנות הרצאות לנשים בנושאי חינוך ובריאות המשפחה. כמו כן מפעיל המרכז מערך של שיעורי עזר לתלמידים בגילאים שונים.

 

 

עיר עמים

כתובת: המלך ג'ורג' 27 ת.ד. 2239, ירושלים

טלפון: 02-6222858

אתר העמותה: http://www.ir-amim.org.il/

עיר עמים היא עמותה ישראלית בלתי-מפלגתית העוסקת במורכבות החיים בירושלים בהקשר של הסכסוך הישראלי-פלסטיני, ובעתידה הפוליטי של העיר. עיר עמים פועלת במגמה שירושלים תהיה עיר תקינה ושוויונית, תוך קידום התנאים לעתיד פוליטי יציב יותר בירושלים. בשל מעמדה הסמלי והממשי של ירושלים כעירם של שני עמים ושלוש דתות, ומקומה הקובע בהשגת הסדר מדיני, מעמידה עיר עמים בראש מעייניה את ירושלים כעיר יציבה בה חולקים שני העמים, הישראלי והפלסטיני, עיר הדואגת לרווחתם ולכבודם של כל תושביה על קודשיהם ונכסיהם ההיסטוריים והתרבותיים. הידע והמומחיות של עיר עמים בכל הקשור לתנאים הפוליטיים, הכלכליים והחברתיים בירושלים זמין לארגונים ופרטים כאחד, ביניהם רשויות המדינה והעוסקים בניהולה של העיר, וכן לאלה הלוקחים חלק בדיפלומטיה שמאחורי הקלעים והפועלים למציאת הסדרים פוליטיים עתידיים לגבי ירושלים. עיר עמים פועלת במגוון של דרכים המשלימות זו את זו: - איסוף וניתוח של נתונים ומידע בנוגע להתפתחויות שוטפות בירושלים והפצתם לקהלי יעד בארץ ובעולם. - פעילות משפטית שנועדה לעכב ולמנוע צעדים חד צדדיים הפוגעים במרקם החיים בעיר ובאפשרות להגיע להסדר מוסכם לגבי עתיד העיר. - פעילות ציבורית ותקשורתית שנועדה ליצור מודעות למתרחש בירושלים ולחשיבותה המקומית, האזורית והעולמית. - פעילות זו כוללת בין היתר סיורים לימודיים במזרח ירושלים, סמינרים ואירועים, הכשרות מקצועיות ועוד. - פעילות מול גורמי ממשל וגופים מקצועיים אחרים בארץ ובעולם, במטרה להשפיע על מדיניות בנושא ירושלים. - פעילות לחיזוק החברה האזרחית במזרח העיר תוך עבודה משותפת עם פעילים בשכונות ועם ארגונים לקידום סוגיות אזרחיות.

 Facebook

 

מרכז SOS אלימות

כתובת: תל אביב

טלפון: 03-6820646

אתר העמותה: http://www.soscenter.org.il/

מרכז SOS אלימות – המרכז ללימודי אלימות בישראל סדנאות לתלמידים, תכנית מערכתית לבתי ספר וגמול השתלמות ייחודיות התכנית אנו מאמינים כי התלמידים הם בעלי הידע האמתי אודות מעשי האלימות בבית הספר, הם גם אלו המגדירים את סף האלימות המקובל עליהם, לכן, אין להסתפק בענישת התוקפן אלא יש לחזק את הכוחות החיוביים במערכת. שילובם הפעיל של התלמידים כשותפים מרכזיים וחיזוק מעמדו וסמכותו של סגל ההוראה, הם תנאים הכרחיים להגדרה מחודשת של יחסי הכוחות הבית ספרים לשם צמצום ומניעה של האלימות. אנו מכשירים ומדריכים את המורה כדמות המובילה את המאבק לשינוי הכיתתי.

 Facebook

 

מנהל קהילתי גוננים

כתובת: אליעזר הגדול 4, ירושלים

טלפון: 02-6404888/9

אתר העמותה: http://www.j-m-darom.co.il/

מנהל קהילתי גוננים, ירושלים, אזור גוננים ( אזור קטמון רבתי) . תחומי פעילות - חברה וקהילה, חינוך, גיל רך, קליטה, ספורט, חוגים, תחום פיסי, קשישים, מועדוני נשים, הפעלת פרויקטים מיוחדים למען החברה, מרכז מוסיקה שכונתי. מנהל משרת שכונות גוננים א'-ו', קטמון ח'-ט',פת.

 

 

עמק שווה

כתובת: רח' אלעזר המודעי 13 ירושלים

טלפון: 054-5667299

אתר העמותה: http://www.alt-arch.org/tours.php?l=2

"עמק שווה" הוא ארגון של ארכיאולוגים בשיתוף תושבים ופעילים חברתיים הפועלים למען קידום הארכיאולוגיה לחיזוק החברה הישראלית כאמצעי לגשר ולקרב בין עמים ותרבויות ולהשפיע על הדינאמיקה של הסכסוך הישראלי-פלסטיני למען עתיד טוב יותר לתושבי המקום והאזור כולו. אנו רואים בארכיאולוגיה כלי המניע תהליכים: אמצעי לשינוי התודעה הציבורית, לחיזוק החברה ומוביל לשינוי חברתי אנו מאמינים שהממצא הארכיאולוגי אינו צריך ולא יכול להוות אמצעי להוכחת בעלות של עם או דת מסוימת על מקום.

 

 

חוגי הסיירות של הקק"ל

כתובת: שבזי 24 נחלאות, ירושלים

טלפון: 02-6250337

אתר העמותה: http://www.sayarut.org.il/

חוגי הסיירות של הקק"ל ע"ש אורי מימון הוקמו ע"י קבוצת חברים כמפעל הנצחה לזכרו של אורי מימון ז"ל אשר נפל במלחמת יום הכיפורים. חוגי הסיירות פועלים כעמותה ללא מטרות רווח (מלכ"ר). מטרות החוגים הן: חינוך לאהבת הארץ, שמירה על ערכי הטבע והנוף, עיצוב הפרט במסגרת חברתית, חינוך למעורבות, לחשיבה עצמאית, לעצמאות ולהזדהות עם ערכי המדינה. חוגי הסיירות פועלים לאורך כל הארץ ומפעילים אלפי בני נוער מכיתות ה' ועד יב'. בטיולי החוגים משמרים אופי טיול פשוט וקרוב לשטח: לינה בשק שינה תחת כיפת השמים, בישול על מדורה, טיול בקבוצות קטנות והליכה גם בשבילים שאינם מסומנים - מפסגת החרמון ועד אלמוגי הים האדום. בין השאר, אנו מקיימים טיולי מים, זחילה במערות ובמחילות, טיולי אופניים, טיולי סנפלינג ועוד... אנו מתעמקים בתכנים מתחומים מגוונים על מנת להכיר את הסובב אותנו: גיאוגרפיה, גיאולוגיה, בוטניקה, זואולוגיה, ארכיאולוגיה, היסטוריה, מורשת, איכות סביבה ועוד. כמו כן, אנו שוקדים על הקניית יכולת טיילות עצמאית גבוהה לחניכים ע"י פיתוח מיומנויות השטח והניווט. כל קבוצה מתפקדת כיחידה עצמאית בחוגי הסיירות: נפגשת לפעולות, בונה יחד עם המדריך את מסלול הטיול, קונה את המזון ואחראית לציוד קבוצתי. אנו מכוונים לכך שבטיולים כל קבוצה תטייל בנפרד. אנו מאמינים כי ערכים ומיומנויות מפותחות אצל החניכים ע"י חוויות כגון ארוחת ערב משותפת וקניית אוכל, התמודדות עם מיומנויות השטח, עזרה לחבר במהלך ירידה במפל והווי קבוצתי. אהבת הארץ מתפתחת באופן טבעי בעקבות חוויותיהם המשותפות של החניכים.

 

 

מרכז גילה לחינוך אזרחי ודמוקרטיה

כתובת: האוניברסיטה העברית, הר הצופים

טלפון: 02-588226

אתר העמותה: http://www.gilocenter.huji.ac.il/

מרכז גילה לחינוך אזרחי ודמוקרטיה באוניברסיטה העברית בירושלים הוקם באוקטובר 2001 בסיועה הנדיב של קרן משפחת גילה, במטרה לקדם את המחקר בישראל בתחום האזרחות והדמוקרטיה ולהעמיק את הלימוד ואת העיסוק בו במערכת החינוך בארץ. הקמתו של המרכז נתאפשרה הודות לעניין המשותף שגילו בו הן האוניברסיטה העברית והמחלקה למדע המדינה הפועלות לקדם את המחקר העוסק בסוגיות דמוקרטיות, והן משרד החינוך אשר שם לו למטרה את קידומם של לימודי האזרחות בבתי הספר התיכוניים, ואשר מעניק מדי שנה מלגות לימוד למורים לאזרחות הלומדים במרכז. העניין המשותף לקרן משפחת גילה, למשרד החינוך ולאוניברסיטה העברית אשר אפשר את הקמתו של מרכז גילה הוא שינויים מן היסוד של מעמד ותפקיד החינוך האזרחי במערכת החינוך. כוונת פעולותיו המגוונות היא לתרום לשינוי יסודי בתפיסת מושג האזרחות בקרב הציבור בארץ: לא עוד מושג שעיקרו כללים משפטיים וחובות או זכויות רשמיות, אלא מושג בעל ערך רגשי ובר-הזדהות. הזדהות זו תסייע לביסוסה של הזהות האזרחית הישראלית, לפיה שווים כלל אזרחי ישראל זה לזה גם מבלי לוותר על ייחודם האישי והקבוצתי. הפעילות בשדה החינוך האזרחי מתאפשרת בזכות מיקומו של מרכז גילה כמרכז מחקר והוראה באוניברסיטה העברית בירושלים; ככזה, מתבצעת בו פעילות מחקרית, איסוף מידע וייזום השתלמויות בנושאי חינוך אזרחי, אזרחות והקשר שבין אזרחות טובה לבין משטר דמוקרטי בישראל ובעולם. פעילותו של המרכז מכוונת להעמקתו של המרכיב האזרחי כיסוד ובסיס לזהות משותפת בחברה הישראלית. המרכז תומך במחקרים בתחומי האזרחות והדמוקרטיה, ומפתח ומציע תכניות לימודים מיוחדות בתחום זה. מטרות ודרכי פעולה החברה הישראלית היא חברה רב-תרבותית ורב-לשונית המורכבת מקבוצות זהות שונות. ככזו, רבים בה המתחים והשסעים ומכאן הקושי הרב ביצירתה של זהות אזרחית משותפת ובהזדהות עמה. מרכז גילה מחפש שפה משותפת אשר תאחד את השסעים בחברה הישראלית - שפתה של חברה דמוקרטית ואזרחית. מטרתו הפיכתה של הזהות האזרחית מתפיסה פורמלית וחיצונית גרידא לגורם מהותי ומשותף אשר יאפשר לפרטים השונים בחברה הישראלית הזדהות מהותית ועמוקה עמה. על זהות אזרחית משותפת להשען על מסורת דמוקרטית בעלת שורשים עמוקים ועבותים בחברה. המרכז פועל, אפוא, ליצירתו של מסד ידע בנושאי אזרחות ודמוקרטיה באמצעות עידודם של המחקר, ההוראה ופיתוחן של תכניות לימודים מיוחדות. מסד הידע של המרכז יונק מתוך מסורותיהן השונות של התרבויות השונות המרכיבות את פסיפס החברה הישראלית. פעילותו של המרכז מכוונת לפתח מתוך הלשונות השונות המדוברות בארץ שפה אזרחית משותפת, אשר תתרום לעיצוב זהותו האזרחית של כלל הציבור בישראל. מרכז גילה פועל לשנות את יחסה של מערכת החינוך בישראל ללימודי האזרחות דרך הרחבתם והעמקתם במסגרת תכנית הלימודים בבתי-הספר התיכוניים. המרכז - שפעילותו זוכה לתהודה ועניין מרובים באקדמיה, בכלי התקשורת ובמוסדות המדינה - מבקש, לבסוף, לשזור את החינוך האזרחי כחלק מתוכנית הלימודים של כל שכבות הגיל ובכל תחומי החינוך וזרמיו הנוהגים כיום בארץ.

 

 

רננות המכון למוסיקה יהודית

כתובת: רח' המלך ג'ורג' 58 ירושלים

טלפון: 02-6248761

אתר העמותה: http://www.renanot.co.il/

רננות המכון למוסיקה יהודית הינו מכון המעוניין להפיץ לכל המגזרים ולכל עדות ישראל הקלטות של ליטורגיה יהודית וכן אנו עוסקים בפעילויות ופרויקטים שנועדו לקדם מטרה זו. אנו מחפשים מתנדב\ת מכל המגזרים לקידום אתר האינטרנט בעברית ובאנגלית.

 

 

עמותת הכובע ההפוך

כתובת: רחוב חנוך אלבק 6/13, ירושלים

טלפון: 054-5987675

אתר העמותה: http://www.hakovah.org/

עמותת הכובע ההפוך קמה על מנת לענות על מספר צרכים - א. לא כל אדם מוצא את הזמן/הרצון/היכולת להיות מעורב חברתית. ב. בארץ קיימות עמותות רבות המסייעות לזולת וחלקן הגדול נמצאות במצוקה תמידית של כח אדם וכסף. ג. תרבות היא ערך שצריך להיות נגיש ושווה לכולם. לשם כך יצרנו את הרעיון של הכובע ההפוך - ליצור מצב שבו כל הגורמים, כל המשתתפים מרוויחים את חלקם. האמצעי - תרבות. המטרה - מעורבות חברתית. 1. אנו מקיימים אירוע תרבות, אחת לחודש, אשר בו מופיעים אמנים צעירים - אשר מקבלים תשלום סמלי עבור הופעתם. 2. כל ההכנסות נתרמות ליוזמות חברתיות ולפרויקטים בתוך עמותות קיימות. 3. כל הגורמים המשתתפים נותנים מכוחם ומזמנם להצלחת לאירוע. נכון להיום, אירועי הכובע ההפוך הם האירועים הגדולים ביותר בירושלים אשר מתרחשים באופן קבוע - אחת לחודש (600 איש בממוצע, ובאירועים גדולים כבר הגענו ל3,000 איש), שותפים להם חמשת ארגוני הצעירים המובילים בירושלים ומאז ייסוד הכובע ההפוך נתרמו למעלה מ110,000 ש"ח לטובת פרויקטים חברתיים. בזכות אירועי הכובע ההפוך כל אחד מעורב חברתית, כל אחד תורם - הגורמים, המופיעים, המפיקים וכמובן המשתתפים עצמם. כל התפקידים בכובע ההפוך נעשים בהתנדבות מלאה.

 Facebook

 

מחשבה טובה

כתובת: חרל"פ 41, ירושלים

טלפון: 1-800-100-947

אתר העמותה: http://www.mtova.org.il/default.aspx

מחשבה טובה היא עמותה ללא מטרת רווח שהוקמה בשנת 2003 ומטרתה לצמצם את הפער הדיגיטלי הקיים בארץ. בכדי להתמודד עם בעיה זו, מחשבה טובה מקימה מרכזי מחשבים בשכונות מצוקה ומנגישה את הטכנולוגיה לאוכלוסיות חלשות, מקנה להם ידע טכנולוגי מתקדם ובכך מעצימה את המשתתפים ומסייעת להם לבנות עתיד טוב יותר להם ולמשפחותיהם. אוכלוסיית המשתתפים במרכזים הקהילתיים מגוונת ומונה בין היתר מובטלים, ילדים בגיל הרך ובגיל בית ספר, בני נוער נורמטיביים לצד בני נוער בסיכון, מבוגרים, חד הורים, עולים חדשים, גמלאים ובעלי צרכים מיוחדים ומוגבלויות.

 Facebook

 

בית ספר קס"ם

כתובת: קיבוץ מעלה החמישה

טלפון: 02-5347323

אתר העמותה: http://kesem.org.il/

בית ספר קס"ם הוא בית ספר פתוח וסביבתי צומח, שהוקם ע"י עמותת הורים והחל לפעול בספטמבר 2003. בתשס"ט לומדים בבית הספר למעלה מ 180 תלמידים בכיתות מגיל הגן ועד כיתה ז'. בשל ייחודו מגיעים אליו ילדים ממבשרת ומכל האזור שבין ירושלים ללכיש. דרוש לנו מחנך/ת, מורה לאנגלית ומורה לספורט.

 

 

"עט לשינוי"

כתובת: 

טלפון:

אתר העמותה: http://www.etleshinui.blogli.co.il/

"עט לשינוי" הוא פסטיבל שעוסק וחוגג את הקשר בין הסיפור והמילה הכתובה, לבין מודעות ופעילות חברתית בישראל. האירוע מתאים לפעילים חברתיים, אמנים, סופרים ומספרי סיפורים, קהל מקומי וקהל רחב מכל רחבי ישראל. האירוע בשנת2009 מתקיים בשכונת נחלאות בירושלים. הכניסה חופשית ללא תשלום. מתאים לכל הגילאים- מפעילות לילדים בגיל הרך ועד פעילות לקשישים. בשנת 2009 האירוע יתקיים ב 10בספטמבר, בשעות אחר הצהריים והערב. ניתן ליצור עמנו קשר לקבלת פרטים נוספים ולהצטרפות למארגני/הפקת האירוע. יהיה מיוחד, מעניין וגם כיף! נשמח לראותכם.

 

 

עמותת "כמוך"

כתובת: 

טלפון: 

אתר העמותה:  http://www.kamocha.org/

"כמוך" הינה עמותה ללא מטרת רווח וללא השתייכות או זיקה פוליטית. התפיסה הייחודית של העמותה היא שכל ניסיון לחזק אוכלוסיות, לצמצם פערים ולקדם את הדורות הבאים במדינה הינו בר מימוש אך ורק אם תהייה מודעות ותמיכה של כלל האוכלוסייה בארץ.
מעורבות ועשייה אישית עדיפה על תרומה כספית.

 Facebook

 

רווחת הסטודנט